Вівторок, 16.10.2018, 04:15
Бiблiотека  коледжу радіоелектроніки
Вітаю Вас Гость | RSS
Головна Реєстрація Вхід
Меню сайту

Рекомендуємо

Форма входа

Хмарка тегів
Інтернет ВИшивка ВНЗ Болонський процес ВУЗы Украины Bologna Process Українська література Письменник education europe выставка день библиотекаря інформаційні технології акції виставка Еллан-Блакитний історія Іноземна мова онлайн образование онлайн освіта англійська мова english английский язык освітні сервіси google физика facebook Тарас Шевченко 200 років Ліна Костенко Освіта Європа 2014 ДРПБК 2014/2015 навчальний рік підручники Графік 2014-2015 скачати ЛІТЕРАТУРА Ювілей 120 років 3ds max AutoCAD Autodesk Fusion 360 Ultimate Inventor Professional Maya Revit автоматичне оформлення списку літер #Грибоедов220 журнал Chip Computer Bild Computerworld Linux Format Upgrade Windows IT Pro/RE #Пастернак125 125 лет бібліотека ДРПБК 85 років викладачам день вишиванки Ukrainian Embroidery 10 - 11 клас Гудзик роман Акція 30-та річниця Чорнобильської катаст Франко160 Іван Франко письменники Франко ІванФранко 1 червня World Kissing Day 150 РОКІВ англійський письменник фотовиставка onuka радіодиктант українська мова новини аудіокнига аудіокниги академічна доброчесність антиплагіат академічна чесність плагіат конкурс літературний календар Історія України рік Японії Фудошинкан Англійська Історик бібліограф бібліотека 55 років ДРПБК

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 564

Головна » 2012 » Червень » 25 » Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотиками та їх незаконним розповсюдженням
12:17
Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотиками та їх незаконним розповсюдженням
                
 
     Наркотики — це речовини, які викликають токсичне отруєння, психологічну і фізичну залежність організму. Вживання наркотиків створює загрозу для здоров'я людини, суспільства, призводить до скоєння правопорушень.
     Речовини, які вважаються наркотиками, визначені міжнародними конвенціями від 1961, 1971, 1988 років та Національним переліком речовин, що визнаються наркотиками.
      Згідно з Класифікацією ВООЗ десятого перегляду (1989) до переліку наркотичних речовин включено:
      · алкоголь;
      · опіати (Наркотики з групи опіатів, які включають опій, морфін, героїн та кодеїн, отримують з висушеного молока опійного маку. Він вирощується в двох районах світу: Золотому Трикутнику (Бірма, Лаос, Тайланд) та Золотому Півмісяці (Пакистан, Іран, Туреччина). Існує також декілька синтетичних опійних анальгетиків, зокрема, метадон, петідін та діпіпанон. Вживання надмірних доз опіатів призводить до придушення дихального центру, негативного впливу на мозок, посилення респіраторної дисперсії і, найстрашніше, - до непритомності й смерті); · канабіс (видобувають з індійських конопель); · седативи (гіпнотичні);
      · кокаїн ( - це алкалоїд, який отримують з куща коки. Росте в країнах Південної Америки (Перу, Болівія, Колумбія)); · стимулятори (у тому числі кофеїн);
      · галюциногени;
      · тютюн; · легкі речовини (клей, аерозолі, розчинники);
     · неідентифіковані речовини, що приймаються з наркотичною метою.
   Головна ознака наркотичних речовин — наявність визначеного або невизначеного психоруйнівного (психоделічного) ефекту.
     Наркоманія — це захворювання, під час якого психічний і фізичний стан людини, її самопочуття та настрій цілком залежить від наявності наркотику в організмі. За його відсутності розвивається абстинентний синдром (абстиненція), або синдром позбавлення (віміни) — дуже тяжкий стан, який супроводжується судомами, сильним болем у м'язах і внутрішніх органах.
     На перший погляд здається, що наркоманія — проблема лише тих, хто вживає наркотики. Але це не так. Вона стосується кожного з нас. Деякі пов'язані з нею витрати можна порахувати. Це, наприклад, втрачені доходи через непрацездатність наркоманів; витрати на їх лікування; кошти на утримання правоохоронних органів. Але як оцінити збитки від злочинів, скоєних під впливом наркотиків, як порахувати страждання самих наркоманів та їх родин? Для нашої країни проблема наркоманії досить гостра. За офіційними даними, лише з 1992 по 2002 рр. кількість наркоманів зросла утричі. Зважаючи на те, що кількість уживання наркотиків здебільшого приховується, реальна кількість споживачів наркотиків, принаймні, у 10 разів більша. 90% наркоманів — це молодь віком до 25 років. У світі існують різні закони щодо відповідальності за вживання, зберігання, перевезення та розповсюдження наркотиків. У деяких країнах за найменше порушення, пов'язане з наркотиками, людину може чекати смертна кара. У в'язницях Таїланду та ін. Країн Південно-Східної Азії за перевезення наркотиків очікують смертну кару і відбувають пожиттєве ув'язнення тисячі американців і європейців.
     Кримінальний Кодекс України встановлює відповідальність за незаконне виробництво, придбання, зберігання, перевезення, пересилання і збут наркотичних засобів (від 3 до 12 років позбавлення волі), а також їх незаконне введення в організм (від 2 до 12 років), публічне вживання наркотиків (до 5 років), або схиляння до їх вживання (до 12 років).
     За деякі злочини, пов'язані з наркотиками, кримінальна відповідальність настає вже в 14 років.
     Люди, які вживають наркотики, значно більше ніж інші ризикують отримати ВІЛ-інфекцію, тому що цей вірус передається через кров при кількаразовому використанні того самого шприца різними людьми. А саме такий спосіб передачі вірусу імунодефіциту є найбільш поширеним у світі.
     СНІД — це хвороба, яка ослаблює організм людини настільки, що він більше не може чинити опір хворобам.
     Епідемія ВІЛ/СНІДУ в Україні є найширокомасштабнішою й найнебезпечнішою в Європі і вже охопила 1,63 % всього дорослого населення країни. Причому це захворювання поширюється не лише серед так званих "груп ризику” (наркоманів, працівників секс-індустрії),але і серед усього населення. На сьогоднішній день в Україні живуть 440 тис. ВІЛ-інфікованих людей. За 20 років поширення інфекції більше 12 тис. хворих вже померли.
     За даними експертів, якщо поширення ВІЛ-інфекції прогресуватиме такими ж темпами, кількість ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД через 7 років складе близько 3 % населення України, а через 20 років ця цифра перевищить 25 %. Україна за темпами поширення епідемії ВІЛ-інфекції / СНІДУ продовжує займати одне з перших місць у Східноєвропейському регіоні. Щодня в країні реєструється 48 нових випадків зараження, 13 випадків СНІДУ і 6 померлих від СНІДУ.
     Останні дані свідчать, що принаймні в трьох областях — Київській, Одеській і Миколаївській — поширеність ВІЛ серед вагітних жінок перевищує 1 %, що свідчить про те, що епідемія переходить на населення загалом.
     Багаторазове проколювання вен наркоманами може призвести до утворення в судинах тромбів і рубців. Тромби відриваються від стінок судин та починають рухатись у системі кровообігу. Потрапляючи до серця і легенів, вони можуть спричинити смерть — тромб перекриває доступ крові до життєво важливих органів. Бактерії з нестерильної голки потрапляють до кровообігу й циркулюють по всьому організму. Якщо вони вражають серцеві клапани, виникає серйозне захворювання — ендокардит, його симптоми — гарячка, слабкість, серцева недостатність, яка може призвести до смерті. Мікроби з нестерильної голки, потрапляючи до кровообігу, можуть також призвести до абсцесу мозку (симптоми — сильна гарячка, конвульсії; потім настає смерть).
     У жінок, які вживають наркотики під час вагітності, здебільшого народжуються мертві або з певними вадами діти. Ось деякі з дефектів розвитку дітей наркоманів: клишоногість, відсутність кінцівок, розщеплене піднебіння ( "заяча губа”), нерозвинутість внутрішніх органів.
     Уживання дурманних токсичних речовин може спричинити пригнічення функцій дихання, порушення серцевої діяльності, як наслідок — непритомність і навіть смерть.
     Необхідно чітко усвідомити:
     · наркотики набагато небезпечніші для дітей і підлітків, ніж для дорослих, - наркотична залежність у них може виникати уже через кілька тижнів. За незначного передозування наркотичних речовин виникають тяжкі порушення діяльності організму, які можуть закінчитися смертю через зупинку серця або дихання;
     · між наркоманією і курінням є дуже тісний зв'язок: серед наркоманів 85 % тих, хто курив чи курить;
     · схильність до наркотичної залежності властива людям різною мірою, однак визначити її заздалегідь практично неможливо, тому єдиною гарантією може бути лише категорична відмова від спроб уживання наркотичних засобів.
     Наркоманія — справжнє зло всіх країн світу. Ця хвороба викликана систематичним вживанням наркотиків, більшість з яких рослинного характеру. Учені стверджують, що небезпечний кожний наркотик, навіть одноразове вживання залишає слід у нервових клітинах мозку, у печінці, нирках і м'язах серця. Людину переслідує відчай, неспокій, дратівливість, нетерпіння, біль у кістках, м'язах, вона страждає від важкого безсоння або жахливих снів. Збуджується нервова система, виникає екстаз, хворобливе захоплення і галюцинації.
     Люди часто думають: "Наркоманія — це хвороба дурнів і слабаків. А я розумніший, у мене сильна воля. Я можу покинути будь-коли”. Насправді ж той, хто так думає, уже завис над прірвою...
     Зверніть увагу, що від наркотиків померли всесвітньо відомі музиканти:
     · Брайан Джонс загинув від передозування наркотиками у 27 років;
     · Джим Моррісон помер від серцевого нападу через зловживання наркотиками у 28 років;
     · Сід Вішес помер від передозування героїном у 21 рік;
     · Пітер Френдон пішов із життя у 30 років;
     · Курт Кобейн — у 26 років;
     · Елвіс Преслі — у 42 роки;
     · Стів Кларк — у 30 років;
     · Крісті Пфаєр — у 26 років.
     В останні десятиліття людство постійно шукає універсальний, простий і дешевий спосіб лікування наркоманії. Пропонуються різні системи гіпнозу і кодування, хірургічні методи ( спеціальні операції на головному мозку, блокуючі центри, що відповідають за формування залежності), численні методи медикаментозного лікування, психотерапевтичні методики й реабілітаційні програми. Досвід показує, що діючими виявляються тільки ті методи лікування, що ставлять собі за мету навчити людину жити без наркотиків.
 
 
 
Джерело: Шкільний бібліотечно-інформаційний центр.-2012.-№ 4.
Переглядів: 1107 | Додав: fedor | Рейтинг: 0.0/0
Пошук на сайті

Пошук схем
РадиоЛоцман - поисковая машина схем в www

Facebook

Свято дня
Календар України

Погода

Архів записів

Друзі сайта
 • Официальный блог
 • Сообщество uCoz
 • FAQ по системе
 • Инструкции для uCoz

 • Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  Copyright MyCorp © 2018 Створити безкоштовний сайт на uCoz