І знов у мандри запросять вас книги...
23 квітня - символічна для світової літератури дата: у цей день в 1616 році померли Сервантес, Шекспір і Інка Гарсіласо де ла Вега. Це також день народження або смерті таких відомих авторів, як Моріс Дрюон, X. Лакснесс, Володимир Набоков, Дж. Пла і Мануель Мехіа Вальєхо.
Цілком природно, що Генеральна конференція ЮНЕСКО, яка проходила в 1995 році в Парижі, вирішила віддати в цей день данину поваги книгам і авторам, закликаючи всіх, і особливо молодь, знаходити задоволення в читанні і поважати незамінний внесок тих, хто сприяв соціальному і культурному прогресу людства і заснувала Всесвітній день книг і авторського права і Премію ЮНЕСКО за пропаганду ідеалів толерантності в дитячій та юнацькій літературі.
Завдяки книзі, перш за все, ми отримуємо доступ до знань, ідей, духовних і моральних цінностей, до розуміння краси та творчих досягнень людини.
Носій інформації, основа освіти і творчості, книга дає можливість кожній культурі розповісти про себе, знайомить із звичаями та традиціями різних народів. Книга - це вікно в світ культурного різноманіття, це міст, що сполучає різні цивілізації в часі і просторі.
Звичайно, діяльність, пов’язана з популяризацією книг та читання, не може обмежитися лише одним днем. Але саме 23 квітня відбувається багато заходів, які привертають увагу до книжкової справи. Зокрема, відбувається проголошення Всесвітньої столиці книги, проводяться виставки, громадські читання, симпозіуми, присвячені проблемам захисту інтелектуальної власності та книговидання.
Успіх Всесвітнього дня книги і авторського права залежить, в першу чергу від підтримки з боку всіх зацікавлених сторін - авторів, видавців, педагогів, бібліотекарів, громадських діячів і приватних осіб. В усьому світі цього дня купують, дарують, читають книжки. До речі, на батьківщині Сервантеса цю дату святкують конкурсом - безперервним читанням "Дон Кіхота". Читці змінюють один одного протягом 48 годин.
Відзначаючи Всесвітній День книги і авторського права ми всі повинні особливу увагу приділити важливій ролі книги у збереженні і примноженні культури кожної держави. Адже книга - це найкращий помічник в наших спільних зусиллях із захисту і збагачення культурної спадщини людства.
|