Міжнародний жіночий день святкують 8 березня в багатьох країнах світу. Це свято стало частиною культури країн Східної Європи, а також країн колишнього СРСР. Історично це свято починалось як політична подія, що виражало боротьбу за економічні, політичні та соціальні права жінок. Зараз це просто свято весни, ніжності, жіночої краси, поваги, визнання і любові до жінок, це зайвий привід приділити увагу найдорожчим жінкам.
Це свято відзначають в ООН. В Україні і ще деяких країнах воно навіть має статус державного.
Міжнародний жіночий день вперше з'явився в ході робочого руху за права трудящих на початку 20 століття в Північній Америці і Європі.
Перший національний Жіночий день був відзначений 28 лютого 1909 в США. У серпні 1910 на Міжнародній жіночій конференції німецька соціалістка Луїза Зітц і комуністка Клара Цеткін запропонували заснувати Міжнародний жіночий день як щорічне свято. Делегати конференції (100 жінок з 17 країн) підтримали цю пропозицію. І 18 березня 1911 Міжнародний жіночий день був відсвяткований перший раз. У святкуванні взяли участь більше мільйона людей в Австрії, Данії, Німеччині та Швейцарії. Жінки виступали з вимогами рівних прав з чоловіками і права голосувати. А американці продовжують відзначати Національний жіночий день в останню неділю лютого.
У 1913 році жінки Росії відзначили свій перший Міжнародний жіночий день в останню неділю лютого. Після Жовтневої революції Жіночий день був заснований в якості офіційного свята в Радянському Союзі, але залишався робочим днем до 1965 року.
Це свято також відзначали в інших соціалістичних країнах, наприклад в Китаї з 1922 року. Іспанські комуністи відзначали це свято з 1936 року.
У 1975 році, який був оголошений «Роком жінок всього світу», ООН офіційно затвердила Міжнародний жіночий день і почала його субсидувати.
На Заході Міжнародний жіночий день був вперше відзначений в якості громадської події після 1977 року, коли Генеральна асамблея ООН оголосила
8 березня «Днем боротьби за права жінок і мир у всьому світі».
З'їзд профспілкових організацій Британії 2005 схвалив резолюцію, що закликає відзначати Міжнародний жіночий день у Великобританії як національне свято.
Міжнародний жіночий день - це офіційне свято в багатьох країнах світу. У деяких країнах він не є національним святом, але широко відзначається.
З часом сенс цього свята змінився, втратив своє політичне забарвлення і став просто святом жінок. Цього дня чоловіки вітають жінок - матерів, дружин, подруг, доньок, колег і т.д. - І дарують їм квіти і невеликі подарунки.
За матеріалами Інтернету
|