П`ятниця, 24.05.2024, 16:29
Бiблiотека  коледжу радіоелектроніки
Вітаю Вас Гость | RSS
Головна Реєстрація Вхід
Меню сайту

Рекомендуємо

Форма входа

Хмарка тегів
Інтернет ВИшивка ВНЗ Болонський процес ВУЗы Украины Bologna Process Українська література Письменник education europe выставка день библиотекаря інформаційні технології акції виставка Еллан-Блакитний історія Іноземна мова онлайн образование онлайн освіта англійська мова english английский язык освітні сервіси google физика facebook Тарас Шевченко 200 років Ліна Костенко Освіта Європа 2014 ДРПБК 2014/2015 навчальний рік підручники Графік 2014-2015 скачати ЛІТЕРАТУРА Ювілей 120 років 3ds max AutoCAD Autodesk Fusion 360 Ultimate Inventor Professional Maya Revit автоматичне оформлення списку літер #Грибоедов220 журнал Chip Computer Bild Computerworld Linux Format Upgrade Windows IT Pro/RE #Пастернак125 125 лет бібліотека ДРПБК 85 років викладачам день вишиванки Ukrainian Embroidery 10 - 11 клас Гудзик роман Акція 30-та річниця Чорнобильської катаст Франко160 Іван Франко письменники Франко ІванФранко 1 червня World Kissing Day 150 РОКІВ англійський письменник фотовиставка onuka радіодиктант українська мова новини аудіокнига аудіокниги академічна доброчесність антиплагіат академічна чесність плагіат конкурс літературний календар Історія України рік Японії Фудошинкан Англійська Історик бібліограф бібліотека 55 років ДРПБК

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 571

Головна » 2010 » Травень » 31 » Міжнародний день захисту дітей – 1 червня
13:20
Міжнародний день захисту дітей – 1 червня
 
     Міжнародний день захисту дітей відзначається 1 червня щороку, а встановлене це свято ще в листопаді 1949-го, ухвалою Ради Міжнародної демократичної федерації жінок. День цей покликаний привернути увагу світової спільноти до проблем охорони здоров’я дітей, боротьби з експлуатацією дитячої праці, прав дитини на освіту, дозвілля й захист від фізичного та психологічного насилля і багатьох інших. В Україні з 27 вересня 1991 року набула чинності Конвенція ООН про права дитини, згідно з якою держави, які цю конвенцію підписали, вживають усіх заходів щодо забезпечення захисту прав дитини, зокрема на життя, свободу думки і релігії, навчання та відпочинок тощо. Міжнародний день захисту дітей відзначається в Україні з 1998 року.
     День цей особливий. 1-го червня відбуваються різноманітні заходи, що підкреслюють увагу до дитячих прав і до формування гармонійної особистості. Традиційними стали доброчинні акції, нагороди, призи, Святкування відбувається повсюдно. Гучніше у столиці та менш помітне у провінційних місцинах. У державній політиці нинішньої України проблеми захисту підростаючого покоління мають пріоритетний напрям. Але слід зауважити, що розв’язання проблем захисту дитини, дитинства від небезпек, які існують у сучасному житті, далеке від ідеального.
 
     Щороку в перший день літа відзначають Міжнародний день захисту дітей - свято радості та надії, адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань. У малечі не повинно бути нещасливого дитинства, і за це відповідальні дорослі.
     4 червня відзначають Міжнародний день безневинних дітей – жертв агресії.
       12 червня - Всесвітній день дій за усунення дитячої праці.
 
 
     Ці дні ще раз нагадують кожному: турбота про дітей, захист їхніх прав - один з найголовніших наших обов'язків. Зігріймо теплом і любов'ю, увагою і ласкою кожне дитяче серце!
     Діти — майбутнє кожної держави. Нині на планеті живе близько 2 млрд. дітей. Як найвразливіша частина суспільства вони потребують особливого захисту й піклування. Перше законодавство про дітей з'явилося на Заході наприкінці ХІХ — початку ХХ ст. Дітей, беззахисних перед експлуатацією дорослих, почали вилучати з процесу виробництва. Потім було прийнято і законодавство про обов'язкову освіту. У 1924 р. в Женеві прийнято Декларацію прав дитини, у якій визначено обов'язки дорослих стосовно дітей. У такий спосіб права дитини увійшли до системи міжнародного права.     
     Одразу по завершенні Другої світової війни, коли 1945 р. було утворено Організацію Об'єднаних Націй (ООН), світова спільнота стала приділяти проблемі прав дитини особливу увагу. У 1948 р. прийнято Загальну Декларацію прав людини. 1959 р. усі 78 членів Генеральної Асамблеї ООН одноголосно ухвалили «Декларацію прав дитини», робота над проектом якої тривала 2 роки. Вона була значно досконалішою і ширшою порівняно з Женевською й торкалася не лише життєвих потреб дитини, а й моральних — у любові й розумінні, проголошувала право на ім'я і національність, передбачала обов'язкову і безплатну початкову освіту, заборону дитячої праці до певного віку, право дитини на гру і творчість. Міжнародний день захисту дітей установлено в листопаді 1949 р. ухвалою Ради Міжнародної демократичної федерації жінок. Це свято покликане привернути увагу світової спільноти до проблем охорони здоров’я дітей, боротьби з експлуатацією дитячої праці, прав дитини на освіту, дозвілля й захист від фізичного та психологічного насилля. З 1954 р. Генеральна Асамблея ООН запропонувала святкувати 20 листопада Всесвітній День дитини.
     Рівно через 30 років після прийняття Декларації прав дитини та через 10 років після проведення Міжнародного року дитини Асамблея ООН одноголосно прийняла Конвенцію про права дитини (20 листопада 1989 року). Її підписали й ратифікували 192 держави (з-поміж 193 існуючих на Землі), серед яких однією з перших була Україна. 2 вересня 1990 року Конвенція набула чинності. Держави, що цю конвенцію підписали, вживають усіх заходів щодо забезпечення захисту прав дитини, зокрема на життя, свободу думки і релігії, навчання та відпочинок. Чинності в Україні Конвенція ООН про права дитини набула з 27 вересня 1991 року. Про здійснення прав дітей йдеться в Європейській конвенції 1995 р. Права дитини визначені в розділі 2 статей - 51 та 52 Основного Закону нашої держави — Конституції України. У квітні 2001 року прийнято Закон України «Про охорону дитинства». Особливий внесок у справу забезпечення прав дитини в світі робить Дитячий Фонд ООН (ЮНІСЕФ). У 1997 р. ЮНІСЕФ відкрив постійне представництво в Україні для допомоги урядові в реалізації різноманітних програм, спрямованих на захист та розвиток українських дітей. Одним з важливих проектів співпраці ЮНІСЕФ з урядом України є «Суспільство на захист прав дитини» В Україні День захисту дітей встановлено Указом Президента N 568/98 від 30 травня 1998 року на підтримку ініціативи Міністерства України у справах сім'ї та молоді, Всеукраїнського комітету захисту дітей, Національного фонду соціального захисту матерів і дітей «Україна - дітям» та інших громадських організацій.  
     Міжнародний день захисту дітей покликаний не тільки для веселого святкування дітвори, але й нагадування суспільству про необхідність дотримання та поваги прав дитини, боротьби з експлуатацією дитячої праці, прав дитини на освіту, дозвілля й захист від фізичного та психологічного насилля, до проблем охорони здоров'я. Всі вище зазначені пункти це - необхідної умови для формування гуманного, справедливого і благополучного суспільства. Напередодні відзначення цього дня та в цей день в багатьох країнах світу проходять благодійні акції, покликані допомогти і підтримати дітей-сиріт і інвалідів.
     В Україні 1-го червня відбуваються різноманітні заходи, що підкреслюють увагу до дитячих прав і до формування гармонійно особистості. Традиційними стали доброчинні акції, нагороди, призи.
     У державній політиці нинішньої України проблеми захисту підростаючого покоління мають пріоритетний напрям. Але слід зауважити, що розв'язання проблем захисту дитини, дитинства від небезпек, які існують у сучасному житті, далеке від ідеального. В Україні зросла велика кількість випадків фізичного та психологічного насилля над дітьми, про що свідчить статистика. Беззахисність починається іноді з першого подиху дитини. Щотижня тільки в пологових будинках Києва до десятка новонароджених дітей опиняються без материнської, а отже, і батьківської, себто родинної опіки, бо молоді матері їх просто залишають. Дані опубліковані психологами Соціальних служб для сім'ї, дітей і молоді. Серед дітей, котрі підростають у повноцінних сім'ях, немало таких, які зазнають не лише якихось утисків, а й знущань і побоїв від своїх рідних. Доволі гостра проблема постає перед Україною і у випадку з безпритульними дітьми. Вже не перший рік соціальні служби для дітей та молоді вживають заходи для безпритульних дітей, але нажаль суворі закони вулиці перемагають над ними. Ці діти в досить юному віці вживають наркотики, алкоголь, а деякі з них вже Віл-інфіковані, вони їдуть на злочин. В очах цих дітлахів читається не цікавість до життя їх однолітків, які живуть не за їх правилами. Безпритульники не бажають бути сиротами, вони хочуть бути дітьми вулиці. Це велика проблема для нашого суспільства і України в цілому, розв'язання якої потрібно вирішувати не тільки на одному рівні соціальних служб, але й на рівні державних органів влади.
     1) Сьогодні міжнародний день захисту дітей! Від нашої уваги, любові, виховання залежить доля дітей. І якщо ми будемо ростити їх у добрі, змалечку оточимо їх любов'ю та милосердям, вони змінять наше життя на краще!
     2) Сьогодні Міжнародний День захисту дітей. В цей день кожен повинен задуматися і подивитися на дітей, які поруч. Кожен повинен зробити для своєї дитини свято. Це свято потрібне, щоби люди звернули увагу, подивилися, що поруч є діти з їхніми проблемами і потребами. Ми робимо свято, щоби послухати дітей та інколи в них повчитися.
     3) Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей - прекрасне свято радості та одвічної надії. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань. Прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край. У малечі не повинно бути нещасливого дитинства, і за це маємо відповідати ми, дорослі, тому турбота про дітей, захист їхніх прав повинен стати одним з найголовніших наших обов'язків. Закликаємо усіх сьогодні й кожного наступного дня зігрівати теплом і любов'ю кожне дитяче серце, об'єднувати зусилля заради майбутнього, і тоді маленькі громадяни виростуть достойними людьми й неодмінно стануть гордістю України.
     4) Дорогі юні друзі! Щороку 1 червня ми відзначаємо свято маленьких громадян нашої країни – Міжнародний день захисту дітей. Водночас це й свято тих, хто завжди поруч з дітьми, хто піклується про них і допомагає твердо стати на ноги. Діти – наш найдорожчий скарб, наша радість і наше майбутнє. Саме тому святий обов’язок родини, школи, органів влади та громадськості подбати про всебічний розвиток інтересів та здібностей української юні, забезпечити їй належний рівень виховання і дотримання прав дитинства
     5) Діти - це безмежна ще не зіпсована щирість і відвертість. Їх майбутнє залежить від нас. Наше майбутнє залежить від них. Діти - це ангели. Вони не повинні страждати від того, що хтось вважає їх чужими. Вони повинні жити в світі, який не знає, що таке жорстокість, біль та насильство. Давайте створимо для них такий світ разом!
 
Переглядів: 4281 | Додав: fedor | Рейтинг: 1.0/1
Пошук на сайті

Пошук схем
РадиоЛоцман - поисковая машина схем в www

Facebook

Свято дня
Календар України

Погода

Архів записів

Друзі сайта
 • Официальный блог
 • Сообщество uCoz
 • FAQ по системе
 • Инструкции для uCoz

 • Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  Copyright MyCorp © 2024 Створити безкоштовний сайт на uCoz