Міжнародний день толерантності — відзначається 16 листопада в усьому світі. Його запровадили у 1995 за рішенням ЮНЕСКО. Декларація принципів толерантності була затверджена в 1995 році на 28 Генеральній конференції ЮНЕСКО.
У ній зазначено, що толерантність означає поважання, сприйняття та розуміння різноманіття культур нашого світу, форм самовираження та самовиявлення людської особистості. Формуванню толерантності сприяють знання, відкритість, спілкування та свобода думки, совісті і переконань. Толерантність – це єдність у різноманітті. Це не тільки моральний обов'язок, а й політична та правова потреба. Толерантність – це те, що уможливлює досягнення миру, сприяє переходу від культури війни до культури миру. Генеральна Асамблея ООН запропонувала державам-учасникам щорічно святкувати Міжнародний день терпимості, проводячи цього дня заходи щодо поширення ідей толерантності, орієнтовані як на навчальні заклади,так і на широку громадськість.
Декларація принципів толерантності проголосила, що всі люди за своєю природою різні, але у всіх рівні права. На державному рівні терпимість вимагає справедливого і неупередженого дотримання законодавства, правопорядку і судово-процесуальних та адміністративних норм. Терпимість також вимагає надання кожній людині можливостей для економічного і соціального розвитку без будь-якої дискримінації. Принципи толерантності як основні права і свободи закріплені в законних актах і проголошені в міжнародних деклараціях. Базові документи - "Загальна декларація прав людини", а також "Міжнародний пакт про громадянські і політичні права", "Міжнародний пакт про економічні, соціальні і культурні права".
У рамках Ради Європи діє Європейська Конвенція про захист прав людини і основних свобод. Недопущення расизму і расової дискримінації закріплені, перш за все, в Міжнародній конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, Конвенції про попередження злочину геноциду і покарання за нього, Декларації про права осіб, що належать до національних або етнічних, релігійних і мовних меншин.
|