24 жовтня світове співтовариство відзначає Міжнародний день Організації Об'єднаних Націй (День ООН). Цей день є річницею з моменту прийняття Статуту ООН — документу, який описує всі цілі та напрями в роботі Організації Об'єднаних Націй.
Організація Об'єднаних Націй (ООН) — міжнародна організація, заснована 24 жовтня 1945 на конференції у Сан-Франциско на підставі Хартії Об'єднаних Націй. Декларованою метою діяльності організації є підтримання і зміцнення миру і міжнародної безпеки та розвиток співробітництва між державами світу.
Серед найбільш важливих досягнень ООН, про які згадують в Міжнародний день Організації Об'єднаних Націй, можна назвати підписання декларації прав людини, яка з'явилася в грудні 1948 року.
«Наша мета полягає в тому, щоб створити умови, при яких всі люди зможуть
максимально розкрити свої потенційні можливості та сприяти розвитку суспільства
в цілому» — Кофі Аннан
Зараз до складу Організації Об'єднаних Націй входять 192 держави. Крім цього, вони є членами Генеральної Асамблеї ООН. Всі вони відзначають Міжнародний день Організації Об'єднаних Націй. Це свято — частина Тижня Організації Об'єднаних Націй, що відзначається 20-26 жовтня. Усі заходи, які проводяться в День ООН, стосуються організації різних зустрічей, засідань круглих столів, виставок і т.д.
У самій же Організації Об'єднаних Націй традиційно проводиться міжнародний концерт, а також інтерактивний телеміст між країнами.
«Право на розвиток є показником поваги всіх інших прав людини» — Кофі Аннан
Сьогодні система ООН в Україні складається з 13 міжнародних організацій, агентств та інституцій.
Організація Об`єднаних Націй надає допомогу на центральному та місцевому рівнях з питань сталого економічного розвитку, ефективного врядування, верховенства права, поваги до прав людини та інших міжнародних стандартів і норм заради добробуту народу України.
Генеральна Асамблея ООН проголосила 2012 рік: Міжнародним роком кооперативів, Міжнародним роком сталої енергетики для всіх.
Незалежність, здобута Україною в 1991 році, не тільки розпочала нову сторінку в історії розвитку країни, але й визначила низку завдань, без вирішення котрих зменшуються можливості інтегрування України в світове суспільство значно.
З`явилися питання щодо модернізації всієї інфраструктури країни до рівня міжнародних стандартів, особливо у сферах економіки, медицини, освіти та в суспільно-політичній сфері - щодо побудови прозорого, демократичного суспільства, охорони природних ресурсів, управління людськими ресурсами та розвиток нових інформаційно-комунікаційних технологій.
Україна - це держава, яка на даний час підписала вісім ключових міжнародних угод та конвенцій ООН по правам людини. Україна разом з 188 іншими країнами, які підтримали і зобов`язались втілювати в життя Декларацію Тисячоліття та Цілі Розвитку Тисячоліття, що були затверджені на Генеральній Асамблеї ООН.
Програма партнерства Уряду України – ООН на 2012-2016 роки.
24 березня 2011 року представники установ системи ООН та Уряду України підписали Рамкову програму партнерства Уряду України – ООН на 2012-2016 роки.
Новий п’ятирічний документ визначатиме стратегічні напрямки співробітництва та партнерства між системою ООН та Урядом України та прийде на зміну Рамкової програми допомоги ООН для України на 2006-2010 роки, терміну дії якої закінчується цього року.
Впровадження Рамкової програми партнерства Уряду України – ООН на 2012-2016 роки стане якісно новим кроком співпраці України з ООН, оскільки вперше наголос робиться на принципі партнерства та ведучої ролі української сторони у визначенні пріоритетів та цілей допомоги з боку ООН, а також спільної відповідальності за досягнення результативності співпраці, що завдяки авторитету організацій системи ООН стимулюватиме інших донорів та інвесторів до розвитку взаємовигідного партнерства з Україною».
Рамкова програма визначає основи стратегічного планування та діяльності ООН в Україні на наступні п’ять років відповідно до 4 головних сфер партнерства:
· стале економічне зростання і подолання бідності;
· соціальний розвиток;
· врядування та управління;
· навколишнє середовище та зміна клімату.
|