Головна » 2016»Квітень»11 » Українські Січові Стрільці - перші українські військові частини
16:02
Українські Січові Стрільці - перші українські військові частини
Присвячуємо всім тим, хто зі зброєю в руках захищав і сьогодні бореться за Соборну Україну!
Пропонуємо до вашої уваги стрічку створену кіностудією товариства "Пам'ять" до 95-ї річниці переможного бою Легіону Українських Січових Стрільців. Саме на Маківці навесні 1915 року під час Першої світової війни відбулася низка боїв УСС із регулярними частинами російської імператорської армії. Режисерами фільму є Любомир Горбач та Андрій Тур’янський. Консультант фільму історик Андрій Козицький.
Українські Січові Стрільці -- це не тільки перша в новітній історії України добровільна наша військова формація, створена на базі ідеології державної самостійности. Це не тільки той леґіон, який став переломовою подією в історії української політичної думки та в процесі творення психіки народу. Це не тільки хоробре військо, з рядів якого народились дійсно лицарі абсурду, які воювали за добру справу з малою надією, що самі зможуть врятуватися з тієї хуртовини. Українські Січові Стрільці перейшли до історії ще й тому, що з усіх формацій українського війська від 1914 року по кінець другої світової війни вони були тою формацією, яка дала багатий творчий вклад в ділянку духа, в українську культуру.Украї́нські січові́ стрільці́ (УСС, усу́си) — єдине українське національне військове формування в складі австро-угорської армії, сформоване з добровольців, які відгукнулися на заклик Головної Української Ради 6 серпня 1914 і стояли під проводом Української Бойової Управи (УБУ).
Українські Січові Стрільці були першими українськими частинами на бойовищах Східної Європи після Полтави 1709, вони мали велике значення для відновлення військових традицій, для зростання українського патріотизму, створення військового словництва, термінології, військового фольклору, пісні й музики (оркестра УСС), для устійнення форми українського однострою (мазепинка). Пам'ять про УСС і досі жива в українському народі, як є живим символом УСС — «Червона калина», пісня УСС і традиція елітарної частини української армії.