День Перемоги — 9 травня — всенародне свято, встановлене Указом Президії Верховної Ради СРСР від 8 травня 1945 року в ознаменування перемоги Радянського Союзу над фашистською Німеччиною у Великій Вітчизняній війні.
За наказом Верховного Головнокомандуючого 9 травня 1945 року в Москві відбувся салют 30 артилерійськими залпами з тисячі гармат.
Відтоді щорічно у цей день до пам'ятників, меморіалів, братських могил покладаються вінки і квіти.
Відбувається артилерійський салют (святковий фейерверк) в столицях колишніх союзних республік, Містах-героях, Фортеці-герої Бресті, у великих містах.
День Перемоги є всенародним святом в Україні.
Кожного року 9 травня відбувається артилерійський салют в столиці України Місті-герої Києві, в Містах-героях Одесі, Севастополі, Керчі та в обласних центрах.
У кожному селі і місті жителі України віддають данину пам'яті полеглим воїнам, вшановують живих учасників Великої Вітчизняної війни.
69 років відділяє нас від тих травневих днів, коли відлунали останні залпи найстрашнішої і найкровопролитнішої в історії людства війни. Але безсмертний подвиг переможців, які відстояли свободу і незалежність своєї Вітчизни, очистили рідну землю від чужоземної навали, принесли свободу народам поневоленої Європи, світу не підвладний часу.
У цей славний день ми повертаємося до незабутньої весни 45-го, згадуємо тих, хто у жорстокій битві виборов нашу перемогу. Так розпорядився довгий і кривавий календар війни, але навіть коли б ця війна завершилася в іншу пору року, Перемога все одно означала б відродження, оновлення, повернення до життя — те, що несе світові весна.
Пам'ять про війну, її сувора правда залишаються з нами як найбільший за силою духу приклад мужності, патріотизму, важкої ратної праці і вічної скорботи за тими, хто поклав на вівтар Перемоги найдорожче — життя.
Так, Перемога булла одна на всіх, хто вступив у двобій з нацистською навалою. І ніхто не стояв за ціною. Для України ця ціна становила за різними даними від 8 до 10 мільйонів людських життів, колосальні суми економічних втрат. Республіка дала армії і флоту понад 7 мільйонів воїнів. Кожен другий з них поліг на фронтах, а кожен другий з тих, хто залишився у живих, повернувся додому інвалідом.
Вічна слава всім, хто поліг смертю хоробрих на фронтах, у партизанських загонах та підпіллі, у гітлерівських катівнях і таборах смерті, пішов із життя від ран, хвороб, голоду і негараздів! Вклонімося до землі їх пам'яті і вшануємо їх хвилиною мовчання.
Відроджена Україна найкращий пам'ятник усім захисникам. Це був ратний подвиг, рівний бойовому. Вдячні Вам за це нинішнє і прийдешні покоління. З кожним роком вас усе менше, шановні ветерани. З кожним роком усе далі від нас той пам'ятний день Перемоги, то дедалі більш рельєфним стає значення вашого подвигу. І хоч би скільки ще минуло часу, доки існуватиме на своїй землі українська нація — у цей день ми вклоняємося ветеранам Великої вітчизняної війни, складаємо вам глибоку синівську шану.
Пам'ять потрібна полеглим, увага потрібна живим. Ми закликаємо молодь завжди виявляти шану й увагу до ветеранів, до покоління, яке пережило справді тяжкі випробування. Закликаю прислухатися до порад і настанов тих, хто пройшов сувору школу війни, хто у повоєнні роки відбудовував зруйновані міста й села.
Давно відгриміли залпи війни. Суворий час Великої Вітчизняної війни став надбанням історії. Але не померкне слава тих днів. Вона хвилює серця сучасників. І хоч стільки б часу сплинуло від 9 травня 1945 року, ніколи не зітреться в нашій пам'яті велич подвигу.
Дорогі ветерани, герої фронту і тилу! Звертаємося до вас зі словами безмежної вдячності за вашу стійкість, мужність, хоробрість і героїзм. Схиляємо в шані голову перед загиблими за нашу честь, свободу і незалежність. Пам'ять зобов'язує нас усіх цінувати те, за що віддали життя наші діди і батьки. Для нас кожен день Перемоги — це час осмислення нашого минулого і сьогодення, можливість ще раз оцінити мирне творення незалежної держави України.
Ми не маємо права забувати їх, які відстояли свободу і незалежність народів. Але не тільки пам’ятати, а бути гідними їх подвигу, не допустити повторення, вже сучасної, війни.
Саме про це мріяли бійці другої світової, вони мріяли, щоб та війна стала останньою. Але як це зробити?! Хіба це можливо?! Так, якщо об’єднати всі добрі сили на Землі.
9 травня о 10.00 відбудеться урочиста церемонія покладання квітів до монумента «Вічна Слава» з нагоди 69-ї річниці Великої Перемоги. Про це повідомили в управлінні культури та мистецтв Дніпропетровської міської ради. У покладанні квітів візьмуть участь ветерани Великої Вітчизняної війни, керівники області та міста, районів, голови обласної та міської ветеранських організацій, керівники силових структур,представники профспілок, Української Православної Церкви, політичних партій та громадських організацій. Учасники заходу хвилиною мовчання віддадуть данину пам’яті людям, які загинули в боротьбі з фашизмом в роки війни. Під час урочистої церемонії духовий оркестр виконає гімн України, по закінченню заходу відбудеться військовий салют у 10 пострілів.
О 10.30 від пам’ятника генералу Е.Г. Пушкіну відбудеться акція “Бессмертный полк”. Мешканці міста та області пройдуть урочистою ходою з портретами своїх родичів - учасників Великої Вітчизняної війни.
Об 11.00 на Фестивальному причалі розпочнеться святковий концерт, під час якого виступатимуть кращі творчі колективи міста.
О 13.00 на площі біля ЦУМу розпочнеться святковий концерт за участю творчих колективів міста, місцевих рок-груп «Рок проти війни», який о 22.00 закінчиться святковим феєрверком.
О 13.30 на проспекті Карла Марксавід площі біля ЦУМу стартує міська легкоатлетична естафета, присвячена 69-й річниці Перемоги.
О 22.00 на вулиці Малиновського (в районі літака) відбудеться воєнний салют на честь 69-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Одночасно з салютом в районі Фестивального причалу відбудеться святковий феєрверк.
За матеріалами Інтернету
За матеріалами Інтернету
За матеріалами Інтернету
|