«Суспільство, яке не утверджує на практиці розвиток науки як один із пріоритетів, наражає себе на різного роду небезпеки» Вишневський І., вчений у галузі ядерної фізики та енергетики
День науки — професійне свято працівників науки України. Свято запроваджене в Україні на підтримку ініціативи відомих вчених, наукових установ, а також професійних спілок України та згідно з Указом Президента України «Про День науки» від 14 лютого 1997 року № 145/97. Відзначається щорічно у третю суботу травняю, у 2012 році – це 18 травня. Мета цього свята - вшанування наукових традицій, досягнень учених, якими ми цілком справедливо пишаємося, і на яких покладаємо великі сподівання.
В Україні віддавна до науки ставилися з великою пошаною. У нас завжди сповідувався культ знання, в науці вбачали щось дуже цінне та самодостатнє. Представники різних наукових поколінь, видатних наукових шкіл, які зберегли і примножили інтелектуальні традиції українського народу, довели невичерпні можливості науки. Сьогодні в Україні працюють: Національна Академія Наук України (НАН України), створена 27 листопада 1918 р. і має тепер 3 секції, 14 відділень, близько 170 інститутів та інших наукових установ, 1400 науково-дослідних інститутів, 330 вищих навчальних закладів, 7000 докторів, 78000 кандидатів наук. Завдяки наполегливій праці вітчизняних учених, ми маємо сучасні наукові школи та відомі технологічні розробки. Відтак, головна проблема сьогодні полягає у тому, щоб знайти такі механізми реформування вітчизняної науки, які б дозволили ефективно використовувати національний науково-технічний потенціал в інтересах усього українського суспільства.
|