Тенденції останніх десятиліть наочно переконують, що сучасний світ опинився на межі катастрофи планетарного масштабу. Руйнівні урагани, повені, буревії, забруднення повітря, ґрунту та води, винищення величезної кількості представників тваринного та рослинного світу та цілих екосистем, нарешті загрозлива тенденція кліматичних змін – все це говорить про те, що людство постало перед дилемою: або воно змінить своє ставлення до природи, або незабаром перестане існувати. Щоб пробудити приспану пильність homo sapiens, спонукати його до негайних дій передова світова спільнота й започаткувала Всесвітній День Довкілля. Всесвітній День Довкілля був заснований XXVII сесією Генеральною Асамблеєю ООН у 1972 році до відкриття Стокгольмської конференції "Людське середовище". Інша резолюція, ухвалена Генеральною Асамблеєю в той же день, призвела до утворення ЮНЕП – Програми ООН зі збереження довкілля. ЮНЕП – це основний орган Організації Об’єднаних націй в галузі навколишнього середовища, що покликаний забезпечити керівництво й сприяти співробітництву в інтересах навколишнього середовища шляхом стимулювання діяльності, інформування й надання допомоги країнам і народам з метою поліпшення якості їхнього життя, не завдаючи збитків майбутнім поколінням. Всесвітній День Довкілля – це подія з різноманітними акціями по всій Землі: вуличні ралі, велосипедні паради, зелені концерти, конкурси творів та плакатів у школах, висадка дерев, а також прибирання територій та збір сміття.
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України і громадських природоохоронних організацій, з метою розвитку діяльності, започаткованої Всеукраїнською акцією "Дерево-Життя" та іншими громадськими ініціативами…» згідно з Указом Президента України «Про День довкілля» від 6 серпня 1998 року № 855/98.
День довкілля проводиться в Україні щороку в третю суботу квітня. Як і загальносвітовий День навколишнього середовища або День довкілля (WED), він є кульмінацією багатьох заходів, спрямованих на позитивні екологічні зміни. Їх метою є залучення громади до поліпшення стану довкілля, озеленення, благоустрою населених пунктів та прилеглих до них територій, очищення водних джерел, поширення екологічних знань і багато іншого.
Цей день - гарний привід зібралися разом, щоб забезпечити чистіше, зеленіше і яскравіше оточення для себе та майбутніх поколінь або просто зробити Парк КПІ ще кращим.
Всесвітнє святкування Дня довкілля почалося в 1972 році (відповідно до постанови Генеральної Асамблеєї Органiзацiї Об'єднаних Нацiй на відзначення вiдкриття Стокгольмської Конференцiї по людському довкiллю). Його задача - звернути увагу світової громадськості на проблеми навколишнього середовища. ООН закликає до дії - організувати очищення околиць, відмовитися від використання пластикових пакетів і закликати зробити те ж саме інших, посадити дерево або ще краще - організувати колективну посадку дерев, ходити на роботу... Можливості нескінченні.
|