Не пали, не зловживай алкоголем, не переїдай, не нервуй, не заздри, більше посміхайся, говори і роби людям лише приємне.
7 квітня 2010 року світова спільнота відзначає Всесвітній День здоров’я. Слід сказати, що цей День відзначається вже досить давно, починаючи з 1948 р. Саме в цей рік була створена Всесвітня організація охорони здоров’я (World Health Organization) членами якої поступово ставали різні країни світу. На сьогодні це двісті країн, які зробили свій вибір на користь здоров’я людей.
Україна була однією із перших таких країн – ще в 1948 р. відбулося підписання відповідних угод, а після отримання незалежності у 1991 році вона поновила свій договір.
А щорічне проведення Всесвітнього Дня здоров’я стало доброю традицією починаючи з 1950 р. Його мета – допомогти людям зрозуміти цінність свого здоров’я та необхідність його збереження, незалежно від віку та місця проживання, статку та професії. В цей день традиційно говорять про глобальні світові проблеми, які загрожують благополуччю всієї планети і кожен рік висувають гасла, зважаючи на проблематику та актуальність тем, пов’язаних з необхідністю збереження здоров’я. За останні роки суспільством вибиралися гасла, які були пов’язані зі станом екології чи репродуктивного здоров’я людини, довголіттям чи протидією небезпечним хворобам. Наприклад, «Безпека твоєї крові – рятування життя багатьох людей», «Активне життя – шлях до довголіття», «Вагітність – особлива подія в житті. Зробимо її безпечною», «Захистимо здоров’я від змін клімату» тощо.
Раз в рік проходь медичний огляд. Не формально, для керівника, а для себе, щоб знати про реальний стан свого здоров’я і відкорегувати дрібні "збої”. Прагни бути здоровим. Бо найбільший скарб це — здоров’я.
|