Понеділок, 22.10.2018, 07:15
Бiблiотека  коледжу радіоелектроніки
Вітаю Вас Гость | RSS
Головна Реєстрація Вхід
Меню сайту

Рекомендуємо

Форма входа

Хмарка тегів
Інтернет ВИшивка ВНЗ Болонський процес ВУЗы Украины Bologna Process Українська література Письменник education europe выставка день библиотекаря інформаційні технології акції виставка Еллан-Блакитний історія Іноземна мова онлайн образование онлайн освіта англійська мова english английский язык освітні сервіси google физика facebook Тарас Шевченко 200 років Ліна Костенко Освіта Європа 2014 ДРПБК 2014/2015 навчальний рік підручники Графік 2014-2015 скачати ЛІТЕРАТУРА Ювілей 120 років 3ds max AutoCAD Autodesk Fusion 360 Ultimate Inventor Professional Maya Revit автоматичне оформлення списку літер #Грибоедов220 журнал Chip Computer Bild Computerworld Linux Format Upgrade Windows IT Pro/RE #Пастернак125 125 лет бібліотека ДРПБК 85 років викладачам день вишиванки Ukrainian Embroidery 10 - 11 клас Гудзик роман Акція 30-та річниця Чорнобильської катаст Франко160 Іван Франко письменники Франко ІванФранко 1 червня World Kissing Day 150 РОКІВ англійський письменник фотовиставка onuka радіодиктант українська мова новини аудіокнига аудіокниги академічна доброчесність антиплагіат академічна чесність плагіат конкурс літературний календар Історія України рік Японії Фудошинкан Англійська Історик бібліограф бібліотека 55 років ДРПБК

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 564

Головна » 2015 » Березень » 23 » Жуль Габріель Верн – 110 років від дня смерті (8 лютого 1828 – 24 березня 1905)
13:25
Жуль Габріель Верн – 110 років від дня смерті (8 лютого 1828 – 24 березня 1905)

  Жуль Ґабріель Верн (фр. Jules Gabriel Verne; народився 8 лютого 1828 р., Нант, Франція — померм24 березня 1905 р., Ам'єн, Франція) — французький письменник. Разом з Гербертом Уеллсом вважається засновником жанру наукової фантастики.

Дитинство

Народився в Нанті, давній столиці бретонських герцогів, у родині адвоката П'єра Верна (17981871), нащадка сім'ї провансальських юристів, і Софі Верн (18011887), уродженої Аллот де ля Фюйє, спадкоємиці стародавнього роду нантських кораблебудівників і судновласників.

Рід Жуля Верна з боку матері походить від шотландського стрільця, який у 1462 році вступив на службу в гвардію Людовика XI і отримав дворянський титул за вірну службу королю. По батьківській лінії Верни були нащадками кельтів, які з давніх-давен мешкали на території Франції.

У сім'ї Вернів, крім первістка Жуля, зростали ще брат Поль і три сестри: Анна, Матільда і Марі.

У 8 років Жуль Верн почав навчання спочатку в семінарії Сен-Станіслав, а потім в Нантському ліцеї, де він отримав класичну освіту, що включала в себе знання грецької та латини, а також риторику, співи та географію. Жуль та його сім'я проводили багато часу влітку на дачі, на берегах річки Луари, де він з братом часто подорожував. Саме тут він розвинув своє зацікавлення подорожами та пригодами.

В 1839 році маленький Жуль таємно від батьків влаштувався юнгою на трищоглову шхуну «Коралі», яка вирушала до Індії. На щастя, батько встиг на місцевий «піроскаф» (пароплав), на якому йому вдалося наздогнати шхуну і зняти з неї хлопчика. Тоді Жуль Верн пообіцяв батькові, що надалі буде подорожувати лише в мріях.

Навчання в Парижі

П'єр Верн був процвітаючим адвокатом. Після отримання в 1846 році диплому бакалавра, Жуль, під великим тиском батька, почав вивчати юриспруденцію в Нанті. У квітні 1847 року він переїхав до Парижу, де повинен був скласти іспити за перший рік навчання.

Рідну оселю Верн залишав без жалю, але з розбитим серцем — його кохання не було прийняте кузиною Кароліною Тронсон. У цей час Жуль Верн починає перші літературні спроби — пише численні сонети і навіть невелику віршовану трагедію для театру маріонеток.

Склавши іспит на юридичному факультеті він 1847 рік, Жуль Верн повернувся до Нанту. Його все більше приваблював театр, в цей час він створює дві п'єси «Олександр VI» та «Порохова змова», які читає у вузькому колі знайомих. Молодий автор ясно усвідомлював, що театр — це передусім Париж. З великими труднощами Жуль Верн переконав батька, що йому треба продовжити навчання саме в столиці, куди і відбув восени 1848 року.

В Парижі Жуль оселився зі своїм нантським другом Едуардом Бонамі в маленькій квартирці по вулиці Ансьєн Комеді. Молоді люди часто навіть не обідали — економили і без того невеликі гроші. П'єр Верн вважав, що відсилати сину більше 100 франків на місяць нерозумно. По-перше, хлопець повинен знати ціну грошам, по-друге, лише такий спосіб життя мав утримати недосвідченого Жуля від численних паризьких спокус. У друзів був один фрак на двох. Оскільки Жуль захоплювався театром, то його і без того малий бюджет буквально тріщав по швах.

У 1849 році Жуль Верн отримав ступінь ліценціата права. Тепер він мав змогу розпочати адвокатську практику, але Жуль зовсім не поспішав цього робити.

Зустріч з Дюма

Ще під час навчання Жуля знайомлять з найколоритнішою фігурою тогочасного Парижа — Александром Дюма. Побувавши з візитом в замку «Монте-Крісто», Жуль залишив його лише через кілька днів. Дюма одразу почав симпатизувати Верну. Знаний майстер слова показував Жулю свою кухню — величезний зал, де письменник готував страви за власними рецептами. Кулінарними досягненнями Дюма пишався не менше, ніж «Трьома мушкетерами».

Ні для кого не було таємницею, що «Александр Дюма» не більше ніж літературна корпорація і що хазяїн замку «Монте-Крісто» утримував великий штат помічників. Сам він писав тільки плани романів, все інше — справа рук «літературних рабів». Роль Жуля Верна для Дюма була майже вирішена, тим більше, що його нещодавно залишив Огюст Маке, найталановитіший помічник.

Дюма запропонував Верну випробувати себе в літературі. Пізніше Жуль Верн часто говорив, що вдячний Дюма за те, що той першим повірив в нього. Дюма ж, судячи зі всього, зрозумів, що волелюбний фантазер менш за все підходить на роль «літературного раба».

Після зустрічі з Дюма, Верн вигукнув:

«Те, що він зробив для історії, я зроблю для географії!»

Дві історичні трагедії в віршах («Олександр VI» та «Порохова змова») не вразили Александра Дюма. Однак «Зламані соломинки» — водевіль у віршах йому припав до душі і він поставив його в своєму Історичному театрі. «Зламані соломинки» витримали 12 вистав. Жуль Верн був у захваті.

Під впливом першого літературного успіху, Верн пише в листі батькові:

«Згодом я можу стати гарним літератором, але ніколи не буду нічим, окрім поганого адвоката»

Два правила

Незабаром в Парижі відкрився «Ліричний театр», і Жуль Верн став його секретарем. Служба в театрі дозволяла йому підробляти у популярному тоді журналі «Мюзе де фамий», у якому в 1851 році було опубліковано його оповідання «Перші кораблі мексиканського флоту» (пізніше воно одержало назву «Драма в Мексиці»). Перший рядок «Кораблів» звучав так: «18 жовтня 1825 року велике іспанське військове судно „Азія“…» Згодом більшість романів Верна будуть починатися саме так — з точної дати.

Оскільки «Мюзе де фамий» — журнал для сімейного читання, Верн змушений дотримуватись його концепції — повчати розважаючи. Автори «Мюзе» повинні були писати романи і оповідання із благополучним кінцем і найвищою мірою повчальні. Цікаво, що пізніше, працюючи над своїми «Незвичайними подорожами», Верн завжди дотримувався цих двох правил.

У 1854 році Шарль Бодлер переклав твори Едгара По французькою. Верн став відданим шанувальником американського письменника і під впливом По написав свою «Подорож на повітряній кулі» (1851). Пізніше Жуль Верн напише продовження незакінченого роману По «Оповідання Гордона Піма», названий ним «Сфінкс крижаних рівнин» (1897).

Сімейне життя

10 січня 1857 року Верн одружився з Онориною де Віане (фр. Honorine de Viane Morel), молодою вдовою з двома дітьми. Він з сім'єю мешкав у великому заміському будинку та іноді плавав на яхті.

В 1859 році Верну представилася можливість зробити безкоштовну поїздку в Шотландію. Пароплав повинен був відвідати Ліверпуль, Гебридські острови, Единбург, Лондон. Верн взяв із собою записну книжку для нотаток, до кінця шляху в ній не залишилося жодної чистої сторінки. Він побував на верфі Темзи, де будувався «Грейт-Істерн», корабель-сенсація, найбільше судно у світі.

Після повернення вдома письменник пробув недовго. На маленькому пароплаві він відправився в скандинавські країни — Норвегію, Швецію, Данію. Однак Жулю Верну довелося на півдороги повернутися додому. 3 серпня 1861 народився його син Мішель Жуль Верн (фр. Michel Jules Verne).

До Верна часто заходив Гаспар-Фелікс Турнашон, він же Надар, знаменитий тим, що зробив фотографію жанром мистецтва. Захоплення фотографуванням привело його до захоплення аеронавтикою. Надар зробив першу у світі аерофотозйомку — зробив знімок Парижа з висоти пташиного польоту. Він міг годинами говорити про аеронавтику. Натхненний цими бесідами, Верн вирішує — його перший роман буде про повітряну кулю.

Незвичайні подорожі

 

Романи Верна швидко завоювали неймовірну популярність у світі. Не маючи освіти вченого, Верн провів більшу частину свого часу у дослідженнях для своїх творів та намагався бути реалістичним і дотримуватися фактів у деталях. Коли Герберт Веллс у «Першій людині на Місяці» винайшов «каворит», субстанцію, непідвладну гравітації, Верн був незадоволений:

Останні роки життя

У 1871 році Жуль Верн оселився в Ам'єні, а у 1888 році його обрали радником.

У 1886 племінник письменника Гастон, який страждав на параною, вистрілив Жулю Верну в ногу. Поранення було настільки важке, що письменник не міг рухатися до кінця свого життя.

В останні роки життя у Верна виникли проблеми зі слухом, сильний діабет вплинув на зір — Жуль Верн майже нічого не бачив.

Протягом більше 40 років Жуль Верн публікував як мінімум одну книгу на рік. У листі Етцелю він зізнавався:

«Здається, я божеволію. Я загубився серед неймовірних пригод моїх героїв. Шкодую тільки про одне: я не можу супроводжувати їх.»

Помер Жуль Верн о 8 годині ранку 24 березня 1905 р. Він був похований неподалік від свого будинку в Ам'єні. Через кілька років після смерті на його могилі було встановлено пам'ятник, який зображував письменника-фантаста, що тягнеться до зірок.

Творчість

Романи

 1. П'ять тижнів на повітряній кулі - 1862
 2. Подорожі і пригоди капітана Гатераса - 1863 — 1864
 3. Подорож до центру Землі - 1864
 4. Із Землі на Місяць - 1864 — 1865
 5. Діти капітана Гранта - 1865 — 1867
 6. Двадцять тисяч льє під водою - 1866 — 1869
 7. Навколо Місяця - 1868 — 1869
 8. Плавучий острів - 1869
 9. Пригоди трьох росіян і трьох англійців у Південній Африці - 1870
 10. Навколо світу за вісімдесят днів - 1872
 11. У країні хутр - 1871 — 1872
 12. Таємничий острів - 1873 — 1874
 13. Ченслер - 1870 — 1874
 14. Михайло Строгов, Москва-Іркутськ - 1874 — 1875
 15. Гектор Сервадак - 1874 — 1876
 16. Чорна Індія - 1876 — 1877
 17. П'ятнадцятирічний капітан - 1877 — 1878
 18. П'ятсот мільйонів Бегуми - 1878
 19. Жангада - 1881
 20. Зелений промінь - 1881
 21. Школа Робінзонів - 1881
 22. Упертий Керабан - 1882
 23. Південна зірка - 1883
 24. Архіпелаг у вогні - 1883
 25. Матіас Шандор - 1883 — 1884
 26. Робур-завойовник - 1885
 27. Квиток номер 9672 - 1885
 28. Північ проти Півдня - 1885 — 1886
 29. Політ до Франції - 1885
 30. Два роки канікул - 1886 — 1887
 31. Сім'я без імені - 1887 — 1888
 32. Цезар Каскабель - 1889
 33. Замок у Карпатах - 1889
 34. Клодіус Бомбарнак - 1891
 35. Надзвичайні пригоди дядечка Антифера - 1892
 36. Прапор Батьківщини - 1894
 37. Кловіс Дардентор - 1895
 38. Сфінкс крижаних рівнин - 1895
 39. Чудова Оріноко - 1894
 40. Друга Батьківщина - 1896
 41. Морський змій
 42. Брати Кіп - 1898
 43. Драма в Ліфляндії - 1893
 44. Володар світу - 1902 — 1903
 45. Вторгнення моря - 1902
 46. Маяк на краю землі - 1901 — 1905
 47. Золотий вулкан - 1899 — 1905
 48. Агенство Томпсона і Ко - 1906
 49. В погоні за метеором - 1901 — 1908
 50. Аварія корабля «Джонатан» - 1897 — 1909
 51. Таємниця Вільгельма Шторіца - 1898 — 1910
 52. Незвичайні пригоди експедиції Барсака - 1903 — 1914
 53. Париж двадцятого століття - 1863

Повісті та оповідання

 1. Мартін Пас - 1852
 2. Зимівля в льодах - 1853
 3. Майстер Захаріус - 1853
 4. Граф де Шантелен - 1862
 5. Прорив блокади - 1865
 6. Драма в повітрі - 1851
 7. Фантазії доктора Окса - 1871
 8. Ідеальне місто - 1875
 9. Драма в Мексиці - 1850
 10. Заколотники з «Баунті» - 1879
 11. Десять годин на полюванні – 1881
 12. Фрітт-Флакк - 1881
 13. Подорож американського журналіста в 2889 рік - 1890
 14. Пригоди родини Ратон - 1886
 15. Місьє Ре-Діез і мадемуазель Мі-Бемоль - 1892
 16. Доля Жана Морена - 1852 — 1910
 17. Вічний Адам - 1903 — 1910

Інші твори

 

За матеріалами Інтернету

Переглядів: 352 | Додав: fedor | Рейтинг: 0.0/0
Пошук на сайті

Пошук схем
РадиоЛоцман - поисковая машина схем в www

Facebook

Свято дня
Календар України

Погода

Архів записів

Друзі сайта
 • Официальный блог
 • Сообщество uCoz
 • FAQ по системе
 • Инструкции для uCoz

 • Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  Copyright MyCorp © 2018 Створити безкоштовний сайт на uCoz