Четвер, 25.04.2024, 06:40
Бiблiотека  коледжу радіоелектроніки
Вітаю Вас Гость | RSS
Головна Реєстрація Вхід
Меню сайту

Рекомендуємо

Форма входа

Хмарка тегів
Інтернет ВИшивка ВНЗ Болонський процес ВУЗы Украины Bologna Process Українська література Письменник education europe выставка день библиотекаря інформаційні технології акції виставка Еллан-Блакитний історія Іноземна мова онлайн образование онлайн освіта англійська мова english английский язык освітні сервіси google физика facebook Тарас Шевченко 200 років Ліна Костенко Освіта Європа 2014 ДРПБК 2014/2015 навчальний рік підручники Графік 2014-2015 скачати ЛІТЕРАТУРА Ювілей 120 років 3ds max AutoCAD Autodesk Fusion 360 Ultimate Inventor Professional Maya Revit автоматичне оформлення списку літер #Грибоедов220 журнал Chip Computer Bild Computerworld Linux Format Upgrade Windows IT Pro/RE #Пастернак125 125 лет бібліотека ДРПБК 85 років викладачам день вишиванки Ukrainian Embroidery 10 - 11 клас Гудзик роман Акція 30-та річниця Чорнобильської катаст Франко160 Іван Франко письменники Франко ІванФранко 1 червня World Kissing Day 150 РОКІВ англійський письменник фотовиставка onuka радіодиктант українська мова новини аудіокнига аудіокниги академічна доброчесність антиплагіат академічна чесність плагіат конкурс літературний календар Історія України рік Японії Фудошинкан Англійська Історик бібліограф бібліотека 55 років ДРПБК

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 571

Головна » 2015 » Вересень » 28 » Всеукраїнський день бібліотек – 30 вересня
09:06
Всеукраїнський день бібліотек – 30 вересня

Бібліотека — це культурно-освітній та науково-інформаційний заклад, який збирає, опрацьовує за спеціальними методиками, зберігає і вивчає різні види друкованої, а нині також аудіовізуальної продукції, обслуговує відвідувачів, веде довідково-бібліографічну роботу. Згідно Указу Президента України № 471/98 «Про встановлення Всеукраїнського дня бібліотек» від 14 травня 1998 року, «враховуючи великий внесок бібліотек держави у розвиток вітчизняної освіти, науки і культури, необхідність подальшого підвищення їх ролі у житті суспільства», 30 вересня відзначається Всеукраїнський день бібліотек. Сама назва - Всеукраїнський свідчить, що це свято не тільки професійне, а загальнонародне, адже кожна людина хоча б раз у житті була у бібліотеці, а для багатьох вона стала рідною домівкою, бо без книги нема знань, поступу вперед. Символічно, що це також свято Віри, Надії, Любові і їх матері Софії (мудрості).

Перші бібліотеки в Київській Русі почали відкриватися при церквах і монастирях після ухвалення в 988 році християнства. Найбільшою і найбагатшою у той час була бібліотека Софії Київської, заснована у 1037 році Ярославом Мудрим. Щодо книжок бібліотеки, літопис наголошує на винятково церковному їх спрямуванні. Очевидно, більшість із них справді були церковними, адже потреба в них диктувалася поширенням на Русі християнства. Одначе поряд з церковними перекладалися, очевидно, й книжки, що містили відомості зі світової історії, географії, астрономії, філосовські та юридичні трактати, публіцистичні твори. Саме вони послужили основою для перетворення Софії Київської на центр літописання і передової думки.

У Софії Київській було укладено перший літописний звід 1037-39 років, написано і проголошено знамените «Слово про Закон і Благодать» київського митрополита Іларіона, створено «Ізборник Святослава», написано «Послання до Смоленського пресвітера Фоми» київського митрополита Климента Смолятича. Знайомство з творами Іларіона і Климента Смолятича переконує в тому, що їм були відомі основні положення філософських вчень Платона, Арістотеля та інших філософів давніх часів.

У цілому в бібліотеці налічувалося до 900 томів рукописних книг - грандіозна для середньовіччя кількість.  «Повість временних літ», інші літописи свідчать про те, що ця бібліотека та книгописна майстерня при ній заклали основу бібліотек великих міст Київської Русі. Книги, які виходили з майстерень Софійського собору, стали основою інших бібліотек, зокрема величезної бібліотеки Печерського монастиря, яка з кінця ХІ ст. стала найбільшим центром культурного життя Київської Русі.

Сьогодні в Україні існує близько 45 тисяч бібліотек із сукупним книжковим фондом 700 млн. примірників. Ця мережа складається з публічних, наукових, універсальних, спеціалізованих бібліотек, також бібліотек для дітей, юнацтва, для осіб з фізичними вадами, тощо. Головна мета їх діяльності — прагнення вичерпно задовольнити різноманітні інтереси користувачів, підтримувати зв'язок з громадськістю, вести просвітницьку роботу.

Впродовж багатьох століть Бібліотека була і залишається збирачем, хранителем, дослідником творів друку — вічних пам'яток писемності, а бібліотекарі — вірними зберігачами та популяризаторами духовної спадщини поколінь. Саме вони — бібліотекарі, завжди відчиняють читачам двері у захоплюючий книжковий світ, допомагають зорієнтуватися у безмежному океані літератури.

Професійне свято — це нагода не тільки для осмислення і оцінки зробленого, визначення завдань на найближчу та віддалену перспективи, це й привід висловити глибоку вдячність усім, хто присвятив своє життя бібліотеці, книзі, читачеві: ветеранам праці, тим, хто набуває досвіду, робить перші кроки в бібліотечній професії, відданим бібліотеці читачам, тим, хто підтримує бібліотеку, допомогає їй виконувати благородну місію.

Справжніми помічниками та порадниками на шляху до вершин знань і мудрості народу є бібліотекарі – вірні збирачі духовних скарбів, провідники у світ нового і непізнаного. Саме ви, бібліотекарі, допомагаєте читачам бути обізнаними у сучасних проблемах, пізнавати реальну картину світу. Подальший розвиток бібліотечної справи – це запорука розвитку суспільства.

Вітаємо усіх зі світом і запрошуємо до бібліотеки!

                                                                                            Бібліотека… Серце завмира,

                                                                                            Коли пірнаю в тишу таємничу,

                                                                                           Святилище пізнання і добра,

                                                                                 Що в майбуття через минуле кличе.

 

                                                                                           І осягнути незбагненну суть

                                                                                          Світобудови прагну заповзято,

                                                                                          Коли мені з полиці дістають

                                                                                          Важкі томи Плутарха і Сократа.

 

                                                                                         Немов надійний лоцман в морі книг,

                                                                                         Бібліотекар взяв штурвал у руки.

                                                                                         Розкуто мчить моїх фантазій бриг

                                                                                        Крізь холоди занепаду й розлуки.

 

                                                                                        До дива знань і мрій, о друзі, йдіть!

                                                                                        Високий дух летітиме далеко…

                                                                                        Аби сказати: «Зупинися, мить!»

                                                                                       Кажу лише: «Живи, бібліотеко!»

 

 

 

 

 

 

 

За матеріалами Інтернету

За матеріалами Інтернету

За матеріалами Інтернету

Переглядів: 511 | Додав: fedor | Рейтинг: 0.0/0
Пошук на сайті

Пошук схем
РадиоЛоцман - поисковая машина схем в www

Facebook

Свято дня
Календар України

Погода

Архів записів

Друзі сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz

  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Copyright MyCorp © 2024 Створити безкоштовний сайт на uCoz