Вівторок, 23.04.2024, 18:34
Бiблiотека  коледжу радіоелектроніки
Вітаю Вас Гость | RSS
Головна Реєстрація Вхід
Меню сайту

Рекомендуємо

Форма входа

Хмарка тегів
Інтернет ВИшивка ВНЗ Болонський процес ВУЗы Украины Bologna Process Українська література Письменник education europe выставка день библиотекаря інформаційні технології акції виставка Еллан-Блакитний історія Іноземна мова онлайн образование онлайн освіта англійська мова english английский язык освітні сервіси google физика facebook Тарас Шевченко 200 років Ліна Костенко Освіта Європа 2014 ДРПБК 2014/2015 навчальний рік підручники Графік 2014-2015 скачати ЛІТЕРАТУРА Ювілей 120 років 3ds max AutoCAD Autodesk Fusion 360 Ultimate Inventor Professional Maya Revit автоматичне оформлення списку літер #Грибоедов220 журнал Chip Computer Bild Computerworld Linux Format Upgrade Windows IT Pro/RE #Пастернак125 125 лет бібліотека ДРПБК 85 років викладачам день вишиванки Ukrainian Embroidery 10 - 11 клас Гудзик роман Акція 30-та річниця Чорнобильської катаст Франко160 Іван Франко письменники Франко ІванФранко 1 червня World Kissing Day 150 РОКІВ англійський письменник фотовиставка onuka радіодиктант українська мова новини аудіокнига аудіокниги академічна доброчесність антиплагіат академічна чесність плагіат конкурс літературний календар Історія України рік Японії Фудошинкан Англійська Історик бібліограф бібліотека 55 років ДРПБК

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 571

Головна » 2010 » Листопад » 16 » Всесвітній день відмови від паління–17 листопада
15:35
Всесвітній день відмови від паління–17 листопада
 
     Щорічно кожного третього четверга листопада в більшості країн світу відзначається Міжнародний день відмови від паління. Він був установлений Американським онкологічним товариством в 1977 році.
     Ціль Міжнародного дня відмови від паління – сприяти зниженню поширеності тютюнової залежності, залучення в боротьбу проти паління всіх верств населення й лікарів всіх спеціальностей, профілактика тютюнопаління й інформування суспільства про пагубний вплив тютюну на здоров’я.
     За даними ВООЗ:
          - у світі 90% смертей від раку легенів, 75% – від хронічного бронхіту й 25% – від ішемічної хвороби серця обумовлені палінням;
          - кожні 10 секунд на планеті вмирає один запеклий курець. До 2020 року цей рівень може підвищитися до однієї людини за 3 секунди;
          - близько третини населення світу, або 1,1 млрд. осіб у віці 15 років і старше є курцями. На кожні 1000 тон виробленого тютюну в кінцевому рахунку припадає 1000 смертей.
     Загалом паління – найчастіша причина смерті, що може бути попереджена. У 2000 році хвороби, пов’язані із курінням, були причиною 13% всіх смертей в Україні. Цей показник для чоловіків становив 24%, для жінок – 2%.
     Згідно з результатами досліджень, проведених у 2008 році Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ), за кількістю 11-літніх підлітків-курців Україна займає друге місце в світі після Росії.
     Крім того, Україна є другою країною на планеті за кількістю викурених сигарет на душу населення за рік - понад 2,5 тис., поступаючись за цим показником лише Греції з її трьома з гаком тисячами.
     За рівнем поширення куріння серед дорослих Україна поки що сьома серед 150 країн світу - димлять 38,2% населення.
     Не менш небезпечне і пасивне куріння, воно згубно впливає на дихальну систему. Крім того, тютюновий дим - сильний алерген. Пасивний курець вдихає ті ж самі небезпечні речовини, що і любитель сигарет, незважаючи на їх малу концентрацію.
     Тютюнова продукція містить у значній кількості нікотин, який визнаний наркотичною речовиною, що викликає залежність. Тютюнова залежність класифікована як психічний та поведінковий розлад згідно з Міжнародною Класифікацією Хвороб ВООЗ (Клас F 7). Експерти з наркології вважають тютюнову залежність майже такою ж сильною, як залежність від героїну або кокаїну.
     До речі, якщо людина не прилучилася до паління у підлітковому віці, вона навряд чи будь-коли пізніше почне курити.
    Всесвітня організація охорони здоров’я викриває справжні цілі тютюнової індустрії та застерігає від співпраці з тютюновими компаніями при проведенні пропагандистських протитютюнових акцій.
     Україна посідає одне з найвищих місць в Європі за розповсюдженістю паління (34-39%).
     Враховуючи таку масштабність та силу негативного впливу, невтручання держави в сферу виробництва та споживання тютюну було б однозначно неправильним підходом.
     Піклування про здоров’я громадян с одним з обов’язків держави. Це піклування полягає не лише в наданні безпосередньої лікарської допомоги тим, хто її потребує, айв профілактичної діяльності. Проведення профілактичних запобіжних заходів вигідне й громадянам, що таким чином можуть уникнути неприємних захворювань, і державі, що може зекономити на витратах на лікарську допомогу та зберегти потенціал робочої сили.
 
 
Переглядів: 1824 | Додав: fedor | Рейтинг: 0.0/0
Пошук на сайті

Пошук схем
РадиоЛоцман - поисковая машина схем в www

Facebook

Свято дня
Календар України

Погода

Архів записів

Друзі сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz

  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Copyright MyCorp © 2024 Створити безкоштовний сайт на uCoz