Четвер, 25.04.2024, 12:04
Бiблiотека  коледжу радіоелектроніки
Вітаю Вас Гость | RSS
Головна Реєстрація Вхід
Меню сайту

Рекомендуємо

Форма входа

Хмарка тегів
Інтернет ВИшивка ВНЗ Болонський процес ВУЗы Украины Bologna Process Українська література Письменник education europe выставка день библиотекаря інформаційні технології акції виставка Еллан-Блакитний історія Іноземна мова онлайн образование онлайн освіта англійська мова english английский язык освітні сервіси google физика facebook Тарас Шевченко 200 років Ліна Костенко Освіта Європа 2014 ДРПБК 2014/2015 навчальний рік підручники Графік 2014-2015 скачати ЛІТЕРАТУРА Ювілей 120 років 3ds max AutoCAD Autodesk Fusion 360 Ultimate Inventor Professional Maya Revit автоматичне оформлення списку літер #Грибоедов220 журнал Chip Computer Bild Computerworld Linux Format Upgrade Windows IT Pro/RE #Пастернак125 125 лет бібліотека ДРПБК 85 років викладачам день вишиванки Ukrainian Embroidery 10 - 11 клас Гудзик роман Акція 30-та річниця Чорнобильської катаст Франко160 Іван Франко письменники Франко ІванФранко 1 червня World Kissing Day 150 РОКІВ англійський письменник фотовиставка onuka радіодиктант українська мова новини аудіокнига аудіокниги академічна доброчесність антиплагіат академічна чесність плагіат конкурс літературний календар Історія України рік Японії Фудошинкан Англійська Історик бібліограф бібліотека 55 років ДРПБК

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 571

Головна » 2010 » Травень » 12 » Всесвітній день пам’яті жертв СНІДУ – 16 травня
16:30
Всесвітній день пам’яті жертв СНІДУ – 16 травня
Червона стрiчка — символ солідарності з ВІЛ-позитивними і
пацієнтами, в яких розвився СНІД
 
     Сьогодні Всесвітній день пам'яті померлих від СНІДу.
     Уже протягом декількох років поспіль світова громадськість щопівроку відзначає пам’ятні дні для людей, стурбованих проблемою поширення епідемії СНІДу: третьої неділі травня - День пам’яті людей, які померли від СНІДу, 1 грудня – День єднання заради подолання епідемії ВІЛ/СНІДу. Уже сам факт широкого публічного відзначення таких дат свідчить про те, що тема ВІЛ/СНІДу перестала бути татуйованою в нашому суспільстві.
     Цього дня в містах проходить акція "Пригадай моє ім'я". Її метою є не тільки вшанування пам'яті померлих від СНІДУ, але і привернення уваги суспільства до проблем розповсюдження епідемії, дискримінації та порушення прав ВІЛ-інфікованих.
     Ставлення людей та суспільства в цілому до цієї теми змінилося - завдяки тому, що сьогодні відомі шляхи передачі захворювання; минули панічний страх та безпорадність перед новою, досі невідомою хворобою, спричинені незнанням та невіглаством.
     Уже давно відомо, що інфікування ВІЛ не є ризиком, що характерний для якихось певних категорій населення, як вважалося спочатку. Хвороба не обирає, тому найпершим завданням у подоланні епідемії залишається запобігання та профілактика.
     Україна займає перше місце в Європі за кількостю захворювань. Згідно зі статистикою, щодня в нашій країні від СНІДУ вмирає 8 чоловік. Експерти відзначають, що навіть всупереч серйозній міжнародній підтримці епідемію зупинити не вдається. Для багатьох людей в невеликих містах і районах недоступними залишаються профілактика, доступ до лікування і підтримка хворих.
     Офіційна кількість ВІЛ-інфікованих в Україні - близько 1,5% населення країни. Проте фахівці вважають, що реальна цифра куди більше; у південних і східних регіонах вона може сягати 7-8%.
     Аналіз офіційних даних щодо поширення ВІЛ-інфекції свідчить, що епідемія триває з тенденцією до дальшого зростання в усіх регіонах України, але поширення по країні нерівномірно. Найбільше ВІЛ-інфікованих в Дніпропетровській, Одеській, Миколаївській і Донецькій області. За прогнозами деяких експертів, у разі збереження наявної тенденції кількість ВІЛ-інфікованих 2010 року сягне майже 1,5 млн. осіб, а число нових випадків СНІДу — 95 тисяч, при цьому від хвороби в цей рік загинуть до 90 тисяч осіб. Питома вага померлих від СНІДу в загальному числі померлих 2010 року становитиме близько 10 %, абсолютна більшість яких — віком до 40 років.
     Вчені за сприяння Національного інституту алергії та інфекційних хвороб (NIAID) проводять величезну кількість досліджень з вивчення ВІЛ-інфекції, спрямованих зокрема на отримання вакцини проти ВІЛ та нових препаратів для лікування самої хвороби і пов'язаної з нею патології. Нині випробовується на людях 29 зразків противірусної вакцини, розробляється або проходить стадію клінічного тестування велика кількість препаратів проти СНІДу та СНІД-асоційованих інфекцій. Вчені з'ясовують також точні механізми ушкодження вірусом імунної системи.
 
Переглядів: 2200 | Додав: fedor | Рейтинг: 0.0/0
Пошук на сайті

Пошук схем
РадиоЛоцман - поисковая машина схем в www

Facebook

Свято дня
Календар України

Погода

Архів записів

Друзі сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz

  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Copyright MyCorp © 2024 Створити безкоштовний сайт на uCoz