Субота, 20.04.2024, 08:36
Бiблiотека  коледжу радіоелектроніки
Вітаю Вас Гость | RSS
Головна Реєстрація Вхід
Меню сайту

Рекомендуємо

Форма входа

Хмарка тегів
Інтернет ВИшивка ВНЗ Болонський процес ВУЗы Украины Bologna Process Українська література Письменник education europe выставка день библиотекаря інформаційні технології акції виставка Еллан-Блакитний історія Іноземна мова онлайн образование онлайн освіта англійська мова english английский язык освітні сервіси google физика facebook Тарас Шевченко 200 років Ліна Костенко Освіта Європа 2014 ДРПБК 2014/2015 навчальний рік підручники Графік 2014-2015 скачати ЛІТЕРАТУРА Ювілей 120 років 3ds max AutoCAD Autodesk Fusion 360 Ultimate Inventor Professional Maya Revit автоматичне оформлення списку літер #Грибоедов220 журнал Chip Computer Bild Computerworld Linux Format Upgrade Windows IT Pro/RE #Пастернак125 125 лет бібліотека ДРПБК 85 років викладачам день вишиванки Ukrainian Embroidery 10 - 11 клас Гудзик роман Акція 30-та річниця Чорнобильської катаст Франко160 Іван Франко письменники Франко ІванФранко 1 червня World Kissing Day 150 РОКІВ англійський письменник фотовиставка onuka радіодиктант українська мова новини аудіокнига аудіокниги академічна доброчесність антиплагіат академічна чесність плагіат конкурс літературний календар Історія України рік Японії Фудошинкан Англійська Історик бібліограф бібліотека 55 років ДРПБК

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 571

Головна » 2014 » Травень » 28 » Вознесіння Господнє – 29 червня
11:28
Вознесіння Господнє – 29 червня

                                                       

                                      

У 2014 році випадає на 29 червня

Щорічно в кінці весни — початку літа весь православний світ, у тому числі Україна, святкує день Вознесіння на небо бога Ісуса Христа – свято, яке належить до числа найбільших дванадцяти празників у Церковному році. Свято відраховується від закінчення Великодня — Вознесіння Господнє відзначається на 40-й день, у четвер шостого тижня після нього.

Згідно до священного писання, всі найважливіші події відбуваються на 40-й день після важливих звершень. Наприклад, немовлята приносяться в храм до Бога на 40-й день, а також вважається, що Ісус повинен був увійти в храм Господній як Спаситель людей також на 40 день після свого «другого народження», Воскресіння.

Свято особливо широко відзначається віруючими, так як в ньому як не можна краще відображена суть віри: необхідність гідно закінчити земний шлях, щоб піднестися в свій новий Небесний будинок, будинок вічного і блаженного життя.

 

У день свята Церква згадує євангельські події, пов’язані з останнім моментом перебування Христа на землі після Його Воскресіння. Наближалося свято єврейської П’ятдесятниці, і учні Христа повернулися з Галілеї до Єрусалима. Як свідчить євангельський переказ, упродовж сорока днів після Воскресіння Христос не раз являвся апостолам, навчаючи їх. На сороковий день Він востаннє з’явився апостолам, пообіцявши, що скоро зійде на землю Святий Дух. Потім Спаситель вивів своїх учнів з Єрусалима на Єлеонську гору, благословив їх, піднімаючись у небо, і зник за хмарами.

Свідками вознесіння Христа були Богородиця та апостоли, про що докладно розповідається в Євангеліях від Марка та Луки і в Діяннях Святих Апостолів.

Церква вчить, що Вознесінням завершилося земне служіння Ісуса Христа. Він у своїй особі підніс людську природу до престолу Бога-Отця

За народною традицією це день розквіту весни та її переходу в літню пору. Зазвичай увечері розпалюються величезні багаття, як символ яскравої природи, що розкривається у повній своїй красі, а також водять хороводи. У цей день також часто відвідують своїх померлих родичів — щоб порадіти їх вознесінню у Царство Небесне.

За народними прикметами, гарна погода на Вознесіння віщує добрий врожай, а сльота – недорід. На таке велике свято негоже було братися за важку роботу, тому селяни родинами йшли в поле оглядати посіви, бо “жито під цю пору вже колос викидає”.

Вважалося, що на Вознесіння, яке подекуди в народі називають Вшестям, найкраще росте будь-яке зело. Чи у полі, чи в лісі, чи в саду “все зноситься від землі до неба”. Щоб не заважати його благословенному буянню, селяни у цей день не працювали, а лишень посилали молитву Творцеві.

У деяких регіонах України цього дня господині випікали спеціальне обрядове печиво “Христові драбинки” - “щоб було легше Христові вилізти на небо”. Був звичай нести “драбинки” на могилки і поминати небіжчиків.

Випікали й поминальні паски та фарбували крашанки, але їх вже не освячували в церкві.

 

 

За матеріалами Інтернету

За матеріалами Інтернету

 

 

 

Переглядів: 687 | Додав: fedor | Рейтинг: 0.0/0
Пошук на сайті

Пошук схем
РадиоЛоцман - поисковая машина схем в www

Facebook

Свято дня
Календар України

Погода

Архів записів

Друзі сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz

  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Copyright MyCorp © 2024 Створити безкоштовний сайт на uCoz