П`ятниця, 19.04.2024, 18:06
Бiблiотека  коледжу радіоелектроніки
Вітаю Вас Гость | RSS
Головна Реєстрація Вхід
Меню сайту

Рекомендуємо

Форма входа

Хмарка тегів
Інтернет ВИшивка ВНЗ Болонський процес ВУЗы Украины Bologna Process Українська література Письменник education europe выставка день библиотекаря інформаційні технології акції виставка Еллан-Блакитний історія Іноземна мова онлайн образование онлайн освіта англійська мова english английский язык освітні сервіси google физика facebook Тарас Шевченко 200 років Ліна Костенко Освіта Європа 2014 ДРПБК 2014/2015 навчальний рік підручники Графік 2014-2015 скачати ЛІТЕРАТУРА Ювілей 120 років 3ds max AutoCAD Autodesk Fusion 360 Ultimate Inventor Professional Maya Revit автоматичне оформлення списку літер #Грибоедов220 журнал Chip Computer Bild Computerworld Linux Format Upgrade Windows IT Pro/RE #Пастернак125 125 лет бібліотека ДРПБК 85 років викладачам день вишиванки Ukrainian Embroidery 10 - 11 клас Гудзик роман Акція 30-та річниця Чорнобильської катаст Франко160 Іван Франко письменники Франко ІванФранко 1 червня World Kissing Day 150 РОКІВ англійський письменник фотовиставка onuka радіодиктант українська мова новини аудіокнига аудіокниги академічна доброчесність антиплагіат академічна чесність плагіат конкурс літературний календар Історія України рік Японії Фудошинкан Англійська Історик бібліограф бібліотека 55 років ДРПБК

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 571

Головна » 2009 » Жовтень » 21 » У Національному гірничому університеті розпочалась протитютюнова компанія. Приєднуємось?!
00:53
У Національному гірничому університеті розпочалась протитютюнова компанія. Приєднуємось?!

Якщо більшість українців не кинуть палити, вже через п’ять років кожен з наших співвітчизників може померти від хвороб, викликаних тютюном. Тому держава ввела адміністративну відповідальність за цю шкідливу звичку. Штраф за паління в громадських місцях тепер становитиме:

перше порушення – від 51 до 170 грн;

друге порушення – від 170 до 340 грн.

Де палити не можна?

До місць, в яких взагалі забороняється паління, відносяться і учбові заклади незалежно від форми власності.

Національний гірничий університет розпочав протитютюнову кампанію, вважаємо за потрібне приєднатись до цієї кампанії і нашому коледжу.

А як відноситесь до паління саме Ви?

 

 

У червні 2009 р. були прийняті зміни і доповнення до Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення».

Цей закон визначає основні принципи та напрями державної політики щодо попередження куріння тютюнових виробів, зниження рівня їх вживання серед населення, обмеження доступу до них дітей, охорони здоров’я населення від шкоди, що приводить до розвитку захворювань, інвалідності, смертності через вживання цих виробів.

 

Якщо більшість українців не кинуть палити, вже через п’ять років кожен з наших співвітчизників може померти від хвороб, викликаних тютюном. Тому держава ввела адміністративну відповідальність за цю шкідливу звичку. Штраф за паління в громадських місцях тепер становитиме:

перше порушення – від 51 до 170 грн;

друге порушення – від 170 до 340 грн.

Штраф за куріння у вагонах приміських потягів, в невстановлених для цього місцях у потягах місцевого і дальнього сполучення – від 85 до 340 грн., а також в метро – 85—340 грн.

Штраф за порушення інтересів людей курцями, які палять в місцях загального харчування (накладається на адміністрацію) – від 1000 до 10000 грн.

Де палити не можна?

До місць, в яких взагалі забороняється паління, відносяться:

-       установи охорони здоров’я, учбові заклади незалежно від форми власності;

-       установи, підприємства і організації культури;

-       зали очікування для пасажирів на залізницях, авто- і аеровокзалах;

-       спортивні споруди;

-       вагони потягів, автобуси, таксі (в тому числі маршрутні), тролейбуси, трамваї, метро;

-       ліфти жилих будинків;

-       території дитячих майданчиків.

Зупинки громадського транспорту до цього переліку не входять. Але місцева влада на міському рівні має право розширити закон своїми власними рішеннями, так як це вже зробили у Києві і Кіровограді.

Виникає питання, чому, з одного боку, закон заперечує паління на транспорті, в тому числі на залізничному, а з другого боку, - у вагонах дальнього сполучення обладнані місця для куріння. Демонтувати їх не збираються, а провідники погрожують штрафом. У цьому випадку дійсно існує законодавча колізія. Кодекс про адміністративні правопорушення дозволяє наявність у вагонах місць для куріння, а новий закон це заперечує. Тому законодавці разом із «Укрзалізницею» повинні цю колізію ліквідувати.

Деяких громадян хвилює питання, чи не почнуть накладати штрафи за куріння дружинники, а не міліціонери. Громадяни повинні знати, що штрафів на місцях не існує взагалі, бо це вимагання або ж шантаж. Давати правову оцінку може тільки міліціонер, який повинен спочатку попередити людину про порушення закону і скласти протокол. Після чого керівництво райвідділу приймає рішення про розмір штрафу. Порушник заноситься в реєстр адмінпорушників, як людина, яка порушила закон.

Але на місцевому рівні притягають за заборонене паління чиновники, яким надали такі повноваження, або ж дружинники. І ті й інші обов’язково пред’являють службове посвідчення. Вони мають право скласти протокол, який направляється в райраду – до адміністративної комісії, яка і встановлює розмір штрафів, а відрахування від них поступають до місцевого бюджету. Якщо порушення зафіксовано в громадському транспорті, протокол складається кондуктором, контролером-ревізором, провідниками чи начальниками потягів, а також представниками транспортної міліції.

На підприємствах, в установах, навчальних закладах іноді зовсім не встановлюють місць для куріння. Тому курці і вважають, що якщо таких місць немає, можна палити всюди.

Такі люди якраз і помиляються, бо прийнятий закон стоїть на боці тих, хто не палить. Такі місця можуть бути обладнаними, але не обов’язково, бо закон не зобов’язує керівників відводити місця для куріння. Якщо таких місць немає, виходить, на території взагалі палити не можна. У тому числі не можна курити на сходах, в туалеті, бо ці місця вважаються елементами «робочого місця» людини, тобто вважаються «простором, відведеним у будинку для перебування робітника в процесі трудової діяльності».

Джерело:http://www.nmu.org.ua/ua/news/2009-10-12/

 

Переглядів: 926 | Додав: O_K | Рейтинг: 0.0/0
Пошук на сайті

Пошук схем
РадиоЛоцман - поисковая машина схем в www

Facebook

Свято дня
Календар України

Погода

Архів записів

Друзі сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz

  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Copyright MyCorp © 2024 Створити безкоштовний сайт на uCoz