Четвер, 18.04.2024, 17:34
Бiблiотека  коледжу радіоелектроніки
Вітаю Вас Гость | RSS
Головна Реєстрація Вхід
Меню сайту

Рекомендуємо

Форма входа

Хмарка тегів
Інтернет ВИшивка ВНЗ Болонський процес ВУЗы Украины Bologna Process Українська література Письменник education europe выставка день библиотекаря інформаційні технології акції виставка Еллан-Блакитний історія Іноземна мова онлайн образование онлайн освіта англійська мова english английский язык освітні сервіси google физика facebook Тарас Шевченко 200 років Ліна Костенко Освіта Європа 2014 ДРПБК 2014/2015 навчальний рік підручники Графік 2014-2015 скачати ЛІТЕРАТУРА Ювілей 120 років 3ds max AutoCAD Autodesk Fusion 360 Ultimate Inventor Professional Maya Revit автоматичне оформлення списку літер #Грибоедов220 журнал Chip Computer Bild Computerworld Linux Format Upgrade Windows IT Pro/RE #Пастернак125 125 лет бібліотека ДРПБК 85 років викладачам день вишиванки Ukrainian Embroidery 10 - 11 клас Гудзик роман Акція 30-та річниця Чорнобильської катаст Франко160 Іван Франко письменники Франко ІванФранко 1 червня World Kissing Day 150 РОКІВ англійський письменник фотовиставка onuka радіодиктант українська мова новини аудіокнига аудіокниги академічна доброчесність антиплагіат академічна чесність плагіат конкурс літературний календар Історія України рік Японії Фудошинкан Англійська Історик бібліограф бібліотека 55 років ДРПБК

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 571

Головна » 2012 » Квітень » 17 » Міжнародний день пам’яток та визначних місць. День пам’яток історії та культури
09:40
Міжнародний день пам’яток та визначних місць. День пам’яток історії та культури
 
     У 1983 році, за пропозицією Асамблеї Міжнародної ради з питань охорони пам’яток та визначних місць (ICOMOS), створеній при ЮНЕСКО, Центр культурної спадщини ЮНЕСКО оголосив 18 квітня Міжнародним днем пам’яток та визначних місць (International Day of Monuments and Sites). Завдання цього свята – ще раз нагадати суспільству про необхідність збереження культурної спадщини, створеної зусиллями багатьох народів за всю історію людства.
     У розвинених країнах світу до історії та, відповідно, історико - архітектурних пам'яток ставлення дбайливе, там зберігають навіть історичні ландшафти й місцеві пейзажі. Наприклад, у Франції проводять відбудовні роботи ландшафтів пам'ятних місць навіть після археологічних розкопок, а на півночі Англії. у практично недоторканому вигляді збережений Адріанів вал, що простягнувся на 117 кілометрів, побудований ще при римському імператорі Адріані для охорони північних рубежів Імперії.
     Звичайно в цей день згадують про те, що кожна країна – це своя багатюща історія та культура. Кожна епоха залишає нам у спадщину якусь пам'ятку, що зберігає в собі згадку про певну визначну подію, що, можливо, докорінно змінила життя держави, про певну визначну постать, що так чи інакше вплинула на становлення й розвиток країни. Світ несказанно багатий на культурні пам'ятники та різні історичні визначні пам'ятки, але чи буде у наших нащадків можливість помилуватися ними, доторкнутися до минулого, цілком залежить від нас.
     Зрозуміло, їх збереження вимагає певних матеріальних витрат, тому в бюджеті кожної держави повинна бути запланована й частка коштів, що направлялася б на відбудову, догляд за ними, але головне — це усвідомлення кожним громадянином цінності таких пам 'яток і відповідна поведінка.
     Режим особливої охорони пам'ятників передбачає заборону будь-якої господарської й іншої діяльності, що може порушити цілісність об'єкта, реставрацію історичних будівель, архітектурних (палацевих і паркових) ансамблів, церков, монастирів тощо. Адже за ними можна простежити історію міста, довідатися, як воно будувалося й розросталося, як змінювався його вигляд з часом.
     В Україні цей день має назву «День пам’яток історії та культури» і встановлений відповідно до Указу Президента України від 23 серпня 1999 року № 1062/99, його відзначають щорічно 18 квітня. Збереження і примноження культурних цінностей належить до пріоритетних напрямів політики держави у сфері культури. Відповідно до ратифікованих Верховною Радою України міжнародних конвенцій охорона культурної спадщини є міжнародно-правовим зобов’язанням нашої держави перед світовою спільнотою.
     Звичайно в цей день згадують про те, що кожна країна – це своя історія та культура. Кожна епоха залишає нам у спадщину пам'ятку архітектури чи історії, що зберігає в собі згадку про певну визначну подію, що, можливо, докорінно змінила життя держави, про певну визначну постать, що так чи інакше вплинула на становлення й розвиток країни. Світ несказанно багатий на культурні пам'ятники та різні історично визначні пам'ятки. Адже за ними можна простежити історію міста, довідатися, як воно будувалося й розросталося, як змінювався його вигляд з часом.
     Українська історико-культурна спадщина величезна, і формувалась вона протягом багатьох століть дякуючи різним народам. На території України збереглись сліди декількох культурно-історичних епох.
     З часів первіснообщинного ладу дійшли унікальні залишки житла із кісток, петрогліфи (наскельні зображення) Кам’яної Могили, стародавні кам’яні скульптури; з культури скіфів і сарматів – багаточисельні кургани і городища. На півострові Крим залишились руїни грецьких поселень. Давньоруська культура знайшла своє відображення в видатних архітектурних пам’ятниках Києва і Чернігова. Та хіба можна перерахувати все!
     День 18 квітня став професійним святом для тих, чия робота пов'язана зі збереженням культурної спадщини. До цього дня приурочуються численні пам'яткоохоронні заходи, низка музеїв працює безкоштовно, відчиняються двері історичних споруд і архітектурних комплексів. Міжнародний день пам’яток та визначних місць широко відзначається у багатьох країнах, що входять до ЮНЕСКО.
     Світ несказанно багатий на культурні пам’ятники та різні історичні визначні пам’ятки, але чи буде у наших нащадків можливість помилуватися ними, доторкнутися до минулого, цілком залежить від нас.
     Вітаємо тебе зі святом! Бережи свою історію!
 
 
Переглядів: 2005 | Додав: fedor | Рейтинг: 0.0/0
Пошук на сайті

Пошук схем
РадиоЛоцман - поисковая машина схем в www

Facebook

Свято дня
Календар України

Погода

Архів записів

Друзі сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz

  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Copyright MyCorp © 2024 Створити безкоштовний сайт на uCoz