П`ятниця, 29.03.2024, 14:33
Бiблiотека  коледжу радіоелектроніки
Вітаю Вас Гость | RSS
Головна Реєстрація Вхід
Меню сайту

Рекомендуємо

Форма входа

Хмарка тегів
Інтернет ВИшивка ВНЗ Болонський процес ВУЗы Украины Bologna Process Українська література Письменник education europe выставка день библиотекаря інформаційні технології акції виставка Еллан-Блакитний історія Іноземна мова онлайн образование онлайн освіта англійська мова english английский язык освітні сервіси google физика facebook Тарас Шевченко 200 років Ліна Костенко Освіта Європа 2014 ДРПБК 2014/2015 навчальний рік підручники Графік 2014-2015 скачати ЛІТЕРАТУРА Ювілей 120 років 3ds max AutoCAD Autodesk Fusion 360 Ultimate Inventor Professional Maya Revit автоматичне оформлення списку літер #Грибоедов220 журнал Chip Computer Bild Computerworld Linux Format Upgrade Windows IT Pro/RE #Пастернак125 125 лет бібліотека ДРПБК 85 років викладачам день вишиванки Ukrainian Embroidery 10 - 11 клас Гудзик роман Акція 30-та річниця Чорнобильської катаст Франко160 Іван Франко письменники Франко ІванФранко 1 червня World Kissing Day 150 РОКІВ англійський письменник фотовиставка onuka радіодиктант українська мова новини аудіокнига аудіокниги академічна доброчесність антиплагіат академічна чесність плагіат конкурс літературний календар Історія України рік Японії Фудошинкан Англійська Історик бібліограф бібліотека 55 років ДРПБК

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 571

Головна » 2010 » Вересень » 13 » Міжнародний день охорони озонового шару
14:15
Міжнародний день охорони озонового шару
                                               16 вересня - Міжнародний день охорони озонового шару, який відзначається за рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 19 грудня 1994 р. в день підписання Монреальського протоколу про озоноруйнівні речовини 1987 р.
     Монреальський протокол є визначною міжнародною угодою, яка дала змогу зупинити витончення озонового шару і стала початком нової ери екологічної відповідальності.
 
Монреальський протокол - перша міжнародна екологічна угода, яка має обов’язкову юридичну силу. Підписання цього документу стало яскравим прикладом можливості об'єднання спільних міжнародних зусиль задля вирішення глобальних проблем людства.
     191 країна, що підписала Монреальський протокол, поступово вивела з обігу понад 95% речовин, що призводили до витончення озонового шару. В результаті таких дій, за розрахунками вчених, не пізніше 2075 року захисний озоновий шар Землі має повернутися до рівня, який існував на початку 1980-х.
     Протокол також зробив свій внесок у пом’якшення кліматичних змін. Багато озоноруйнівних речовин одночасно є і парниковими газами. Їїх виведення з обігу сприяє захистові не тільки озонового шару, але й глобального клімату.
     16 вересня 1987 році 36 країн, у тому числі і СРСР, підписали документ, згідно з яким країни-учасниці повинні були обмежити і повністю припинити виробництво озоноруйнівних речовин.
     Державам пропонувалося присвятити цей день пропаганді діяльності відповідно до завдань і цілей, викладених у Монреальському протоколі і поправки до нього.
     Озоновий шар, цей тонкий газовий щит, захищає Землю від згубної дії певної частини сонячної радіації, сприяючи тим самим збереженню життя на планеті. Озоновий шар простягається над землею величезною шапкою, що йде в космос. Ця хімічна сполука спостерігається на висоті 100 кілометрів. Він, особливо у верхніх шарах атмосфери, захищає Землю від жорстких небезпечних випромінювань. Якщо цей шар скінчиться коли-небудь, це буде небезпечно для всієї біосфери, для всього жівого.Від потрапляння ультрафіолетових променів на людину, може виникнути рак шкіри, сліпота та інші захворювання.
     У 80-ті роки вчені зробили відкриття: в районі Антарктиди загальний вміст озону зменшилося в 2 рази. Саме тоді з’явилася назва «озонова діра». На виснаження озону впливає окис хлору. Він є продуктом заводів, підприємств промисловості. Ми не в змозі запобігти появі озонових дірок. Однак зберегти озон хоча б на побутовому рівні людині під силу.
    Державам пропонувалося присвятити цей день пропаганді діяльності відповідно до завдань і цілей, викладеними в протоколі Монреаля і поправках до нього. Озоновий шар, цей тонкий газовий щит, захищає Землю від згубної дії певної долі сонячної радіації, сприяючи тим самим збереженню життя на планеті.
     Озоновий шар тягнеться над землею величезним покривалом, що вирушає в космос. Якщо цей шар виснажиться коли-небудь, це буде небезпечно для всієї біосфери, для всього живого. Від потрапляння ультрафіолетових променів на людину, може виникнути рак шкіри, сліпота і інші захворювання.
     На виснаження озону впливає окис хлору. Він є продуктом заводів, підприємств промисловості. Ми не в силах запобігти появі озонових дір. Проте, зберегти озон хоч би на побутовому рівні людині під силу.
    Бережіть світ навколо нас и розкажіть про його красу і неповторність своїм дітям, друзям і родичам!
 
 
Переглядів: 1629 | Додав: fedor | Рейтинг: 0.0/0
Пошук на сайті

Пошук схем
РадиоЛоцман - поисковая машина схем в www

Facebook

Свято дня
Календар України

Погода

Архів записів

Друзі сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz

  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Copyright MyCorp © 2024 Створити безкоштовний сайт на uCoz