Четвер, 28.03.2024, 18:42
Бiблiотека  коледжу радіоелектроніки
Вітаю Вас Гость | RSS
Головна Реєстрація Вхід
Меню сайту

Рекомендуємо

Форма входа

Хмарка тегів
Інтернет ВИшивка ВНЗ Болонський процес ВУЗы Украины Bologna Process Українська література Письменник education europe выставка день библиотекаря інформаційні технології акції виставка Еллан-Блакитний історія Іноземна мова онлайн образование онлайн освіта англійська мова english английский язык освітні сервіси google физика facebook Тарас Шевченко 200 років Ліна Костенко Освіта Європа 2014 ДРПБК 2014/2015 навчальний рік підручники Графік 2014-2015 скачати ЛІТЕРАТУРА Ювілей 120 років 3ds max AutoCAD Autodesk Fusion 360 Ultimate Inventor Professional Maya Revit автоматичне оформлення списку літер #Грибоедов220 журнал Chip Computer Bild Computerworld Linux Format Upgrade Windows IT Pro/RE #Пастернак125 125 лет бібліотека ДРПБК 85 років викладачам день вишиванки Ukrainian Embroidery 10 - 11 клас Гудзик роман Акція 30-та річниця Чорнобильської катаст Франко160 Іван Франко письменники Франко ІванФранко 1 червня World Kissing Day 150 РОКІВ англійський письменник фотовиставка onuka радіодиктант українська мова новини аудіокнига аудіокниги академічна доброчесність антиплагіат академічна чесність плагіат конкурс літературний календар Історія України рік Японії Фудошинкан Англійська Історик бібліограф бібліотека 55 років ДРПБК

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 571

Головна » 2015 » Лютий » 3 » Кримська конференція в Ялті (4-11 лютого 1945) – 70 років від початку проведення
10:58
Кримська конференція в Ялті (4-11 лютого 1945) – 70 років від початку проведення

    4 лютого 1945 року в Ялті відкрилась Кримська конференція глав держав Великої трійки - СРСР, США, Великобританія, - рішення якої визначили геополітичну ситуацію в Європі на багато років уперед. Попри досягнення Йосифом Сталіним, Франкліном Рузвельтом і Вінстоном Черчіллем важливих стратегічних угод щодо подальшої війни з Німеччиною і Японією, в питаннях повоєнного устрою Європи, зокрема долі Польщі, взаєморозуміння знайдено не було, що заклало основи протистояння між Заходом і Сходом, яке по закінченні Другої Світової війни переросло в т. зв. Холодну війну.

На конференцію в Ялті, що тривала з 4 по 11 лютого в Лівадіївському палаці, Рузвельт, Черчілль і Сталін прибули кожен зі своїм списком запланованих для обговорення проблем. Радянський Союз цікавило перш за все питання отримання економічної допомоги для відновлення народного господарства і визнання Штатами і Великобританією Східної Європи зоною інтересів СРСР; Черчілль турбувався збереженням колоній Великої Британії і повоєнним статусом Німеччини, а Рузвельт домагався підтримки ініціативи заснування Організації Об'єднаних Націй і отримання 

Учасники Ялтинської конференції (зліва на право)         згоди СРСР вступити у війну з Японією після перемоги над Німеччиною.

- Черчіль, Рузвельт, Сталін                                                            

Учасники зустрічі узгодили воєнні плани якнайшвидшого розгрому нацистської Німеччини, визначили відношення до Німеччини після її капітуляції і намітили основні принципи післявоєнної організації миру. Було вирішено, що після розгрому німецьких збройних сил війська кожної з країн окупують певну зону Німеччини і створять спільну адміністрацію союзників у Німеччині, яка мала бути перетворена на демілітаризовану, демократичну державу; нацистські злочинці мають бути покарані, нацистські закони - відмінені, а нацистська партія - заборонена. Через 90 днів після капітуляції Німеччини Радянський Союз зобов'язався оголосити війну Японії.

На конференції було також досягнуто домовленість про створення Організація Обєднаних Націй, в яку, попри бажання Сталіна, вступлять не 16 радянських республік, а СРСР в цілому, а також Білорусія та Україна, і прийнято "Декларацію про звільнену Європу".

В питанні про Польщу, на той час вже окуповану Радянською армією, єдине, чого домоглись США та Британія, так це обіцянки Сталіна включити до тимчасового уряду представників "різних антифашистських сил"; польсько-радянський кордон встановлювався по лінії Керзона.

Ялтинська конфереція створила ілюзію більшого взаєморозуміння між трьома країнами, ніж було насправді, особливо враховуючи невиконання Радянським Союзом обіцянок щодо польського уряду, як і насадження силою в окупованих східноєвропейських державах прокомуністичних адміністрацій. Це стало причиною виникнення напруженості між Сходом і Заходом, яке із винайденям ядерної зброї лише посилилось і протягом наступних майже п'ятдесяти років переросло у відкрите протистояння.

 

 

 

 

За матеріалами Інтернету

Переглядів: 617 | Додав: fedor | Рейтинг: 0.0/0
Пошук на сайті

Пошук схем
РадиоЛоцман - поисковая машина схем в www

Facebook

Свято дня
Календар України

Погода

Архів записів

Друзі сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz

  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Copyright MyCorp © 2024 Створити безкоштовний сайт на uCoz