Понеділок, 22.10.2018, 08:32
Бiблiотека  коледжу радіоелектроніки
Вітаю Вас Гость | RSS
Головна Реєстрація Вхід
Меню сайту

Рекомендуємо

Форма входа

Хмарка тегів
Інтернет ВИшивка ВНЗ Болонський процес ВУЗы Украины Bologna Process Українська література Письменник education europe выставка день библиотекаря інформаційні технології акції виставка Еллан-Блакитний історія Іноземна мова онлайн образование онлайн освіта англійська мова english английский язык освітні сервіси google физика facebook Тарас Шевченко 200 років Ліна Костенко Освіта Європа 2014 ДРПБК 2014/2015 навчальний рік підручники Графік 2014-2015 скачати ЛІТЕРАТУРА Ювілей 120 років 3ds max AutoCAD Autodesk Fusion 360 Ultimate Inventor Professional Maya Revit автоматичне оформлення списку літер #Грибоедов220 журнал Chip Computer Bild Computerworld Linux Format Upgrade Windows IT Pro/RE #Пастернак125 125 лет бібліотека ДРПБК 85 років викладачам день вишиванки Ukrainian Embroidery 10 - 11 клас Гудзик роман Акція 30-та річниця Чорнобильської катаст Франко160 Іван Франко письменники Франко ІванФранко 1 червня World Kissing Day 150 РОКІВ англійський письменник фотовиставка onuka радіодиктант українська мова новини аудіокнига аудіокниги академічна доброчесність антиплагіат академічна чесність плагіат конкурс літературний календар Історія України рік Японії Фудошинкан Англійська Історик бібліограф бібліотека 55 років ДРПБК

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 564

Головна » 2014 » Листопад » 20 » День пам’яті жертв голодоморів – 22 листопада
15:44
День пам’яті жертв голодоморів – 22 листопада

В четверту суботу листопада Україна в жалобі схиляє голову перед жертвами Голодомору 1932-1933рр.

Голодомор – це жахлива сторінка нашого народу, на якій чорними літерами записані мільйони загиблих душ. У цей  скорботний день весь український народ згадує трагедію вселенського масштабу.

Минуло багато років з часу однієї з найжахливіших трагедій в історії українського народу — Голодомору 1932-1933 рр., який поглинув мільйони життів. Йдеться про масовий штучний голод на території Української РСР (окрім семи західних областей, Криму і Південної Бесарабії, які тоді не входили до УРСР) та Кубані, більшість населення якої становили українці. Його супроводжували насильницька колективізація сільського господарства, «розкуркулення» селян, грабіжницька хлібозаготівельна компанія, конфіскація майна, штрафи, насаджування грошових і продуктових повинностей, масовий терор на селі.
Винищення голодом — це свідома і цілеспрямована політика сталінського уряду, це карально-репресивна акція, яка була спрямована на упокорення українських селян. удушення їх життєвої віри. Селянство одночасно обезголовлювалось: знищувалась вільнодумна інтелігенція.

Економічні, політичні, демографічні, морально-етичні, соціально-психологічні наслідки цієї акції були жахливими. В українському селі наступив апокаліпсис...
Існують документальні історичні факти, які підтверджують жахливі факти канібалізму, трупоїдства, вживання м'яса дохлої худоби і домашніх тварин, масового самогубства та розладів людської психіки. Події тих страшних років сучасний українець не може навіть уявити. Дико і моторошно, наприклад, думати, що мати зарубала найменшого сина, щоб нагодувати ним п’ятьох старших; що люди божеволіли від безвиході, ховали жменьку пшенички десь там на городах у сирій землі…

Жертвами голодомору 30-х рр. в Україні, за підрахунками українських та зарубіжних дослідників трагедії, стали від 6 до 8 млн людей. Голодомор зруйнував українське село, яке зберігало традиції великої родини. А це означає, що було зруйновано потенціал дітонародження, що в майбутньому призвело до зменшення кількості населення і до сьогоднішньої ситуації, коли в Україні смертність перевищує народжуваність.

Дослідження цієї трагедії розпочалося наприкінці 80-х років. Сьогодні громадськість має можливість ознайомитись зі справжніми цифрами й фактами трагедії, із механізмом її організації й реальними масштабами, архівними матеріалами й секретними документами. Сьогодні ми знаємо, що Голодомор ніколи не стане для нас історичною минувшиною, адже нестерпний біль шматує пам'ять не тільки очевидців, але й наступні покоління. Наш обов'язок, особливо обов'язок молоді — вшановувати, увічнювати пам'ять про вбитих українців і пам'яттю зберігати духовну єдність поколінь.

Указом Президента України № 1310/98 «Про встановлення Дня пам'яті жертв голодоморів» від 26 листопада 1998 року кожного року у четверту суботу листопада в Україні відзначається національний пам'ятний день — День пам'яті жертв голодоморів.

Традиційно, в цей день перші особи держави відвідують поминальне богослужіння і покладають символічні горщики з зерном та свічками до Національного музею «Меморіал пам'яті жертв голодоморів в Україні» (меморіальний комплекс в Києві, розташований на Печерську і присвячений трагедії голодоморів в Україні) та інших пам'ятників жертвам голодоморів в Україні.

О 16-00 оголошується загальнонаціональна хвилина мовчання, після чого по всій Україні відбувається акція «Запали свічку», в рамках якої люди несуть свічки до пам'ятників жертвам, також запалюють свічку в своєму вікні як символ пам'яті про людей, яких свідомо позбавили життя, застосувавши жахливу зброю масового знищення — штучний голод.

 

                                                                                           

„Голодомор 1932-1933
Віртуальна виставка
 
 
Згадайте нас – бо ми ж колись жили.
Зроніть сльозу і хай не гасне свічка!
Ми в цій землі житами проросли,
Щоб голоду не знали люди вічно.
                 Н. Виноградська, поема „Голодомор”
 
 
Щоб історія, на новому суспільному витку, більше ніколи не повторила свого жахливого досвіду, пропонуємо вам ознайомитися з матеріалами бібліотечного фонду про Голодомор 1932-1933рр.
 Адже ви - наша молодь, знаючи історію, ніколи не дозволите Геноциду прийти на нашу українську землю.
 
 
 
Офіційні матеріали.
Книги
94(100)
63.3(4Укр)616-4
Голод 1932-1933 років на Україні: очима істориків, мовою документів /Кер. кол. упоряд. Р. Я. Пиріг. - К.: Політвидав України, 1990. - 605 с.

Збірник присвячений одній з найбільш драматичних і закритих сторінок історії українського народу - голодові 1932-1933 рр. Вперше були обнародувані унікальні, щойно розсекречені архівні матеріали, які відбивають справжні причини, хронологічний перебіг та наслідки трагедії. У статтях вчених висвітлюються соціально-економічні та моральні аспекти здійснення в республіці сталінської політики колективізації та хлібозаготівель, яка стала безпосередньо причиною продовольчих труднощів, а потім страхітливого голоду. Книга розрахована на всіх, хто цікавиться вітчизняною історією.94(100)
63.3(4Укр)616-4
М28
Марочко,В.І. Голодомор в Україні 1932-1933 років: Хроніка: [хроніко-докум. вид.]/ В.І.Марочко, О.М.Мовчан. - К.: Києво-Могилянська академія, 2008. - 294с.

Архівні матеріали опубліковані і в книзі Василя Марочко та Ольги Мовчан "Хроніка: голодомор в Україні 1932-1933 рр." Це хроніко-документальне видання відтворює факти, події, явища в селах Української СРР 1932-1933 рр. - голодомору, спричиненого суцільною колективізацією, надмірним хлібозаготівлями, репресіями. Тут використано опубліковані збірники документів і матеріалів, архівні фонди України та Росії, листування і таємні шифрограми Сталіна, листи селян до партійно-радянської номенклатури, доповідні записки іноземних дипломатів.


94(100)
63.3(4Укр)616-4
М28
Марочко,В.І.Голодомор 1932-1933 рр. / В.І. Марочко. - К. : б.и., 2007. - 64 с. Видання "Голодомор: геноцид українського народу 1932-33рр."

Брошура у стислій формі розповідає про головні причини найжахливішої за масштабом та перебігом подій трагедії, яку пережив український народ. Автори розкривають тло трагедії, наголошують на її штучності. Вони аргументовано доводять, що творцями голодомору була верхівка Комуністичної партії на чолі з Й.Сталіном.У центрі авторської уваги пошук відповіді на питання, чому терор голодом був спрямований проти України. Брошура описує механізм голодомору, його зловмисність, кваліфікує його відповідно до Конвенції ООН 1948р. як геноцид, злочин проти людяності. Видання написане на основі детального вивчення історіографії проблеми, в ній широко використано документальні матеріали, свідчення очевидців, а також архівні документи та фотографії.
 
94(100)
63.3(4Укр)616-4
М28 Марочко, В. І.
Голодомор 1932-1933 рр./ В.Марочко. - К.: ПП Брехуненко Н., 2007. - 64с.
 
 Книжка в науково-популярному форматі оповідає про одну з найтрагічніших сторінок української історії -геноцид українців в 1932-1933 pp. шляхом спланованого комуністичною владою голодомору. Висвітлюється тактика й стратегія уряду СРСР та керівництва ВКП(б) на знищення українського села, руйнівні наслідки насильницької колективізації в Україні, рух опору проти примусового створення колгоспів та непосильних податків, особливості й перебіг голодомору, випадки людоїдства. Запропоновано методику підрахунку реальних жертв голодомору-геноциду. Для всіх, хто не байдужий до цієї скорботної сторінки української історії.
 
 
94(100)
63.3(4Укр)623
Г61
Голод 1933 року в Україні : свідчення про винищування Москвою українського селянства / упоряд. Ю.С. Семенко. — 2-ге вид., доповн. — Дніпропетровськ-Мюнхен : Преском, 1993. — 223 с., [4] арк. фотоілюстр. — (Укр. зарубіжжя). 
 
Майже всі родичі упорядника цієї книжки померли в роки голодомору. Він же представив свідчення тих, хто вижив у часи лихоліття у відповідних розділах під такими назвами: «Нищення села напередодні 1933 року», «Голод на Донбасі», «Голодні на площах Харкова», «Голод як знаряддя політики» та ін.
Дорогі друзі! Для підготовки даної віртуальної виставки була використана література, яка знаходиться в фонді читального залу  бібліотеки. Чекаємо Вас з 8.30 до 17.00.
 

 

 

За матеріалами Інтернету

 

 

 

Переглядів: 1022 | Додав: fedor | Рейтинг: 0.0/0
Пошук на сайті

Пошук схем
РадиоЛоцман - поисковая машина схем в www

Facebook

Свято дня
Календар України

Погода

Архів записів

Друзі сайта
 • Официальный блог
 • Сообщество uCoz
 • FAQ по системе
 • Инструкции для uCoz

 • Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  Copyright MyCorp © 2018 Створити безкоштовний сайт на uCoz