Вівторок, 23.04.2024, 12:21
Бiблiотека  коледжу радіоелектроніки
Вітаю Вас Гость | RSS
Головна Реєстрація Вхід
Меню сайту

Рекомендуємо

Форма входа

Хмарка тегів
Інтернет ВИшивка ВНЗ Болонський процес ВУЗы Украины Bologna Process Українська література Письменник education europe выставка день библиотекаря інформаційні технології акції виставка Еллан-Блакитний історія Іноземна мова онлайн образование онлайн освіта англійська мова english английский язык освітні сервіси google физика facebook Тарас Шевченко 200 років Ліна Костенко Освіта Європа 2014 ДРПБК 2014/2015 навчальний рік підручники Графік 2014-2015 скачати ЛІТЕРАТУРА Ювілей 120 років 3ds max AutoCAD Autodesk Fusion 360 Ultimate Inventor Professional Maya Revit автоматичне оформлення списку літер #Грибоедов220 журнал Chip Computer Bild Computerworld Linux Format Upgrade Windows IT Pro/RE #Пастернак125 125 лет бібліотека ДРПБК 85 років викладачам день вишиванки Ukrainian Embroidery 10 - 11 клас Гудзик роман Акція 30-та річниця Чорнобильської катаст Франко160 Іван Франко письменники Франко ІванФранко 1 червня World Kissing Day 150 РОКІВ англійський письменник фотовиставка onuka радіодиктант українська мова новини аудіокнига аудіокниги академічна доброчесність антиплагіат академічна чесність плагіат конкурс літературний календар Історія України рік Японії Фудошинкан Англійська Історик бібліограф бібліотека 55 років ДРПБК

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 571

Головна » 2014 » Жовтень » 30 » День інженерних військ – 3 листопада
10:46
День інженерних військ – 3 листопада

День інженерних військ — свято України. Відзначається щорічно 3 листопада.

Свято встановлено в Україні «…ураховуючи заслуги інженерних військ у зміцненні обороноздатності держави…» згідно з Указом Президента України «Про День інженерних військ» від 27 жовтня 1999 р. № 1399/99.

Мужність та високій професіоналізм, працелюбність і відданість своєму народу постійно демонстрували військові інженери в усі часи. За всю свою багатовікову історію вони пройшли довгий і славний шлях з часів Київської Русі, Запорізького війська, Петра І, Бородіна і Севастополя до сьогодення.

Інженер ( в перекладі з латині — вміння, винахідливість) — спеціаліст з вищою технічною освітою, який створює інформацію про архітектуру матеріального засобу досягнення мети або способа виготовлення цього засобу (продукту), здійснює керівництво і контроль за виготовленням продукту. Спочатку інженерами називали осіб, які управляли воєнними машинами.

Всі добре знають такі роди військ як: механізовані, танкові, артилерія, авіація, розвідка. Всі знають, що вони роблять на полі бою, для чого вони призначені. Не викликає складностей питання про призначення військ зв’язку, легко здогадатися чим займаються війська радіаційного, хімічного та бактеріологічного захисту, дорожні війська.

Серед всього цього різноманіття якось зовсім загубився такий рід військ, як інженерні війська. Якщо запитати звичайних людей – що таке інженерні війська? – часто можна почути невпевнену відповідь – сапери. Дуже часто інженерні війська плутають з будівельними частинами.

Між тим, інженерні війська легендарний рід військ. Перш за все, необхідно знати, що інженерні війська - це війська переднього краю, війська бойового забезпечення. Вони вступають в бій одночасно з механізованими та танковими частинами, а часто і раніше за них. Не випадково, в “Табели о рангах” часів Петра І, офіцери інженерних військ стояли на один чин вище піхоти і кавалерії.

У повоєнний період інженери побудували і відновили тисячі кілометрів доріг та сотні мостів, розміновували місцевість та об’єкти, брали участь у відновленні та будівництві народного господарства.

У подальшому, інженерні війська пройшли загартованість Афганістаном, випробуванням на витривалість стала участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції, землетрусу у Вірменії, ліквідації наслідків різних природних катаклізмів та стихійних лих.

Нинішнім воїнам-інженерам, як і їх бойовим побратимам, теж є чим пишатись. Специфіка їх служби така, що вони і в мирний час виконують бойові завдання. Насамперед, це виконання завдань, пов’язаних із виявлення та знешкодженням вибухонебезпечних предметів часів минулих війн, ліквідацію наслідків стихійних лих і аварій, проведення евакорятувальних робіт та наданням допомоги цивільному населенню. Вагомий внесок інженерні війська вносять у справу забезпечення миру, успішно виконуючи завдання в рамках миротворчих місій ООН.

3 листопада у Збройних Силах України відзначатиметься професійне свято - День інженерних військ. Це свято було встановлено Указом Президента України у 1999 році, враховуючи заслуги інженерних військ у зміцненні обороноздатності держави.

Серед всіх завдань, які вирішуються інженерними військами найбільш складним і в той же час актуальним завданням є розмінування місцевості та об’єктів, знищення (знешкодження) вибухонебезпечних предметів.

За 18 років незалежності воїнами інженерних військ тільки на території України було виявлено та знешкоджено більше 660 тисяч бомб, мін, артилерійських снарядів, гранат та інших вибухонебезпечних предметів. Більшість з них потрапила в українську землю в 1941-1944 роках. На сьогодні, в Збройних Силах України діє 54 групи розмінування, 10-15 з яких щодня виїздять на місця виявлення вибухонебезпечних предметів.

Військовослужбовці груп розмінування частин і підрозділів інженерних військ свою професійну майстерність удосконалюють в Центрі розмінування Збройних Сил України, який базується в славному місті Кам’янці-Подільському. Це єдиний в Україні заклад, що займається збором і аналізом досвіду розмінування та на його основі навчає фахівців, зокрема миротворців, що виконують завдання у складі миротворчих місій за межами нашої держави. Фахівці Центру розмінування також проводять попереджувальну та просвітницьку роботу серед населення щодо розповсюдження інформації про вибухонебезпечні предмети. Особовий склад Центру розмінування добре себе зарекомендував під час очищення колишніх військових полігонів від вибухонебезпечних предметів.

Вітаємо всіх інженерів з професійним святом і побажати їм міцного здоров’я, особистого щастя, успіхів у службі, благополуччя і добробуту, миру і достатку в домі, здійснення всіх прагнень і задумів.

 

 

За матеріалами Інтернету

Переглядів: 694 | Додав: fedor | Рейтинг: 0.0/0
Пошук на сайті

Пошук схем
РадиоЛоцман - поисковая машина схем в www

Facebook

Свято дня
Календар України

Погода

Архів записів

Друзі сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz

  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Copyright MyCorp © 2024 Створити безкоштовний сайт на uCoz